Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sabalenka voor tweede keer op rij naar finale Australian Open

Sabalenka voor tweede keer op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de tweede keer op rij de finale van de Australian Open bereikt. De 25-jarige tennisster uit Belarus was in Melbourne in twee sets te sterk voor Coco Gauff, de nummer 4 van de plaatsingslijst: 7-6 (2) 6-4. De als tweede geplaatste Sabalenka verdedigt in Melbourne haar titel.

Sabalenka neemt het in de finale op tegen de winnares van de andere halve finale tussen de Oekraïense qualifier Dajana Jastremska en Zheng Qinwen uit China, die later donderdag plaatsvindt.

Gauff won vier van de zes eerdere ontmoetingen met Sabalenka, waaronder het laatste duel op het grandslamtoernooi. In de finale van de US Open van vorig jaar versloeg de Amerikaanse de Belarussische in drie sets om zo haar eerste grandslamtitel te grijpen.

Extra bal slaan

Sabalenka, die nog zonder setverlies is in Melbourne en pas zes games verloor in de eerste vijf partijen, begon echter beter aan de halve finale in de Rod Laver Arena. Het is haar zesde halve finale op rij op een grandslamtoernooi en achtste in totaal. Twee keer eerder bereikte ze de finale, met de zege in Melbourne op Elena Rybakina uit Kazachstan als hoogtepunt. Ze brak Gauff in de zesde game, maar de Amerikaanse brak terug tot 5-4 en kon twee games later zelfs voor de set serveren. Sabalenka kwam weer terug en was ook duidelijk de sterkste in de tiebreak, die ze met 7-2 won.

Gauff had veel moeite om daarna haar eerste game in de tweede set te winnen. Vooral op de tweede opslag was de Amerikaanse kwetsbaar voor de harde returns. Sabalenka verloor daarnaast nauwelijks een punt in haar eigen opslagbeurten. Op 4-4 benutte ze een breakpoint, nadat Gauff er eerder al enkele had weggeslagen. Na 1 uur en 40 minuten kreeg ze haar eerste matchpoint, maar Gauff won het punt. Op het tweede matchpoint was het wel raak.

"Ik kon mijn eigen spel spelen en was erop voorbereid dat ze alle ballen terug ging slaan", zei Sabalenka in het interview op de baan. "Ik moest klaar zijn om een extra bal te slaan. Dat was de sleutel tot de zege voor mij."

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

8 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

11 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

11 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

13 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

19 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

19 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden