Sabalenka verslaat Stephens in jacht op derde titel Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op rij op de Australian Open begonnen met een duidelijke winst. De tennisster uit Belarus versloeg op het centercourt van Melbourne Park de Amerikaanse Sloane Stephens in twee sets: 6-3 6-2. De partij duurde iets meer dan een uur.
Sabalenka kwam in de eerste set al snel met 4-0 voor, maar kreeg daarna te maken met een opleving van Stephens, in 2017 winnares van de US Open. De Amerikaanse brak twee keer terug en bracht de stand op 4-3. Sabalenka herpakte zich en na een nieuwe break van haar trok ze de set met 6-3 naar zich toe. In de tweede set was de nummer 1 van de wereld onverbiddelijk en gaf ze Stephens geen schijn van kans meer.
De 26-jarige speelster uit Minsk kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999. "Wedstrijden tegen Sloane zijn altijd lastig", zei Sabalenka in het flashinterview na afloop. "Het is heerlijk om hier in een vol stadion te spelen. Ik was nog niet in mijn beste doen, maar ben blij dat ik het in twee sets heb kunnen afmaken", aldus Sabalenka, die in de tweede ronde de Spaanse Jessica Bouzas Maneiro treft.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
10 uur geleden