Sabalenka verslaat Stephens in jacht op derde titel Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op rij op de Australian Open begonnen met een duidelijke winst. De tennisster uit Belarus versloeg op het centercourt van Melbourne Park de Amerikaanse Sloane Stephens in twee sets: 6-3 6-2. De partij duurde iets meer dan een uur.
Sabalenka kwam in de eerste set al snel met 4-0 voor, maar kreeg daarna te maken met een opleving van Stephens, in 2017 winnares van de US Open. De Amerikaanse brak twee keer terug en bracht de stand op 4-3. Sabalenka herpakte zich en na een nieuwe break van haar trok ze de set met 6-3 naar zich toe. In de tweede set was de nummer 1 van de wereld onverbiddelijk en gaf ze Stephens geen schijn van kans meer.
De 26-jarige speelster uit Minsk kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999. "Wedstrijden tegen Sloane zijn altijd lastig", zei Sabalenka in het flashinterview na afloop. "Het is heerlijk om hier in een vol stadion te spelen. Ik was nog niet in mijn beste doen, maar ben blij dat ik het in twee sets heb kunnen afmaken", aldus Sabalenka, die in de tweede ronde de Spaanse Jessica Bouzas Maneiro treft.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
1 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
23 uur geleden