Sabalenka verslaat Stephens in jacht op derde titel Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op rij op de Australian Open begonnen met een duidelijke winst. De tennisster uit Belarus versloeg op het centercourt van Melbourne Park de Amerikaanse Sloane Stephens in twee sets: 6-3 6-2. De partij duurde iets meer dan een uur.
Sabalenka kwam in de eerste set al snel met 4-0 voor, maar kreeg daarna te maken met een opleving van Stephens, in 2017 winnares van de US Open. De Amerikaanse brak twee keer terug en bracht de stand op 4-3. Sabalenka herpakte zich en na een nieuwe break van haar trok ze de set met 6-3 naar zich toe. In de tweede set was de nummer 1 van de wereld onverbiddelijk en gaf ze Stephens geen schijn van kans meer.
De 26-jarige speelster uit Minsk kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999. "Wedstrijden tegen Sloane zijn altijd lastig", zei Sabalenka in het flashinterview na afloop. "Het is heerlijk om hier in een vol stadion te spelen. Ik was nog niet in mijn beste doen, maar ben blij dat ik het in twee sets heb kunnen afmaken", aldus Sabalenka, die in de tweede ronde de Spaanse Jessica Bouzas Maneiro treft.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
18 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italiƫ.
18 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
18 uur geleden