Sabalenka vecht zich naar halve finales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft nog altijd zicht op haar derde titel op rij in de Australian Open. De tennisster uit Belarus bereikte de halve finales, zij het na een moeizame overwinning in de kwartfinales op de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova in drie sets: 6-2 2-6 6-3. De nummer 1 van de wereld moest in de partij liefst vijf breaks toestaan. Ze treft donderdag in de halve finales de Spaanse Paula Badosa, die eerder dinsdag afrekende met de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets: 7-5 6-4.
Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
De 26-jarige speelster uit Minsk begon overtuigend aan de partij tegen de als 27e geplaatste Pavlioetsjenkova. Ze won de eerste set na twee breaks met 6-2. In het tweede bedrijf draaide de taaie Russin de rollen om. Ze pakte drie keer de servicegame van Sabalenka af en won de set met 6-2. In de derde set braken de speelsters elkaar over en weer, maar wist Sabalenka op vechtlust een nieuwe break te forceren en 5-3 voor te komen. Ze serveerde daarna de wedstrijd uit.
Windvlagen
Sabalenka vertelde na afloop in het interview op de baan dat ze veel last had van windvlagen. "Het was erg moeilijk in deze zware omstandigheden. Het was bidden dat de bal binnen de lijnen bleef", zei de titelverdedigster. "Bovendien speelde Anastasia geweldig tennis, agressief. Ik ben blij dat ik op deze wonderbaarlijke wijze heb gewonnen."
De tennisster kreeg ook nog vragen over de tatoeage van een tijger op haar arm. "Ik ben geboren in het jaar van de tijger en ik heb er zes maanden over gedroomd om deze tattoo te nemen. Nu heb ik 'm en het is een reminder om nooit op te geven en altijd agressief en hongerig te blijven", aldus Sabalenka
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
34 minuten geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
43 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
22 uur geleden