Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sabalenka vecht zich naar halve finales Australian Open

Sabalenka vecht zich naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft nog altijd zicht op haar derde titel op rij in de Australian Open. De tennisster uit Belarus bereikte de halve finales, zij het na een moeizame overwinning in de kwartfinales op de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova in drie sets: 6-2 2-6 6-3. De nummer 1 van de wereld moest in de partij liefst vijf breaks toestaan. Ze treft donderdag in de halve finales de Spaanse Paula Badosa, die eerder dinsdag afrekende met de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets: 7-5 6-4.

Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.

De 26-jarige speelster uit Minsk begon overtuigend aan de partij tegen de als 27e geplaatste Pavlioetsjenkova. Ze won de eerste set na twee breaks met 6-2. In het tweede bedrijf draaide de taaie Russin de rollen om. Ze pakte drie keer de servicegame van Sabalenka af en won de set met 6-2. In de derde set braken de speelsters elkaar over en weer, maar wist Sabalenka op vechtlust een nieuwe break te forceren en 5-3 voor te komen. Ze serveerde daarna de wedstrijd uit.

Windvlagen

Sabalenka vertelde na afloop in het interview op de baan dat ze veel last had van windvlagen. "Het was erg moeilijk in deze zware omstandigheden. Het was bidden dat de bal binnen de lijnen bleef", zei de titelverdedigster. "Bovendien speelde Anastasia geweldig tennis, agressief. Ik ben blij dat ik op deze wonderbaarlijke wijze heb gewonnen."

De tennisster kreeg ook nog vragen over de tatoeage van een tijger op haar arm. "Ik ben geboren in het jaar van de tijger en ik heb er zes maanden over gedroomd om deze tattoo te nemen. Nu heb ik 'm en het is een reminder om nooit op te geven en altijd agressief en hongerig te blijven", aldus Sabalenka

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

10 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

12 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

13 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

14 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

14 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

15 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

15 uur geleden