Sabalenka vecht zich naar halve finales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft nog altijd zicht op haar derde titel op rij in de Australian Open. De tennisster uit Belarus bereikte de halve finales, zij het na een moeizame overwinning in de kwartfinales op de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova in drie sets: 6-2 2-6 6-3. De nummer 1 van de wereld moest in de partij liefst vijf breaks toestaan. Ze treft donderdag in de halve finales de Spaanse Paula Badosa, die eerder dinsdag afrekende met de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets: 7-5 6-4.
Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
De 26-jarige speelster uit Minsk begon overtuigend aan de partij tegen de als 27e geplaatste Pavlioetsjenkova. Ze won de eerste set na twee breaks met 6-2. In het tweede bedrijf draaide de taaie Russin de rollen om. Ze pakte drie keer de servicegame van Sabalenka af en won de set met 6-2. In de derde set braken de speelsters elkaar over en weer, maar wist Sabalenka op vechtlust een nieuwe break te forceren en 5-3 voor te komen. Ze serveerde daarna de wedstrijd uit.
Windvlagen
Sabalenka vertelde na afloop in het interview op de baan dat ze veel last had van windvlagen. "Het was erg moeilijk in deze zware omstandigheden. Het was bidden dat de bal binnen de lijnen bleef", zei de titelverdedigster. "Bovendien speelde Anastasia geweldig tennis, agressief. Ik ben blij dat ik op deze wonderbaarlijke wijze heb gewonnen."
De tennisster kreeg ook nog vragen over de tatoeage van een tijger op haar arm. "Ik ben geboren in het jaar van de tijger en ik heb er zes maanden over gedroomd om deze tattoo te nemen. Nu heb ik 'm en het is een reminder om nooit op te geven en altijd agressief en hongerig te blijven", aldus Sabalenka
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
6 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
2 uur geledenTAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
19 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
23 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
1 dag geleden