Sabalenka vecht zich naar halve finales Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft nog altijd zicht op haar derde titel op rij in de Australian Open. De tennisster uit Belarus bereikte de halve finales, zij het na een moeizame overwinning in de kwartfinales op de Russin Anastasia Pavlioetsjenkova in drie sets: 6-2 2-6 6-3. De nummer 1 van de wereld moest in de partij liefst vijf breaks toestaan. Ze treft donderdag in de halve finales de Spaanse Paula Badosa, die eerder dinsdag afrekende met de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets: 7-5 6-4.
Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
De 26-jarige speelster uit Minsk begon overtuigend aan de partij tegen de als 27e geplaatste Pavlioetsjenkova. Ze won de eerste set na twee breaks met 6-2. In het tweede bedrijf draaide de taaie Russin de rollen om. Ze pakte drie keer de servicegame van Sabalenka af en won de set met 6-2. In de derde set braken de speelsters elkaar over en weer, maar wist Sabalenka op vechtlust een nieuwe break te forceren en 5-3 voor te komen. Ze serveerde daarna de wedstrijd uit.
Windvlagen
Sabalenka vertelde na afloop in het interview op de baan dat ze veel last had van windvlagen. "Het was erg moeilijk in deze zware omstandigheden. Het was bidden dat de bal binnen de lijnen bleef", zei de titelverdedigster. "Bovendien speelde Anastasia geweldig tennis, agressief. Ik ben blij dat ik op deze wonderbaarlijke wijze heb gewonnen."
De tennisster kreeg ook nog vragen over de tatoeage van een tijger op haar arm. "Ik ben geboren in het jaar van de tijger en ik heb er zes maanden over gedroomd om deze tattoo te nemen. Nu heb ik 'm en het is een reminder om nooit op te geven en altijd agressief en hongerig te blijven", aldus Sabalenka
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomitƩ van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
42 minuten geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geleden