Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sabalenka tegen Aleksandrova in finale tennistoernooi Rosmalen

Sabalenka tegen Aleksandrova in finale tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - De finale van het vrouwentoernooi op het Libéma Open in Rosmalen gaat tussen Aryna Sabalenka en Ekaterina Aleksandrova. De als eerste geplaatste Sabalenka versloeg de Amerikaanse Shelby Rogers in twee sets: 7-6 (6) 6-0. Aleksandrova had daarvoor op het gras van het Autotron al afgerekend met haar landgenote Veronika Koedermetova: 6-3 6-1.

Sabalenka, de nummer 6 van de wereld uit Belarus, trok de eerste set in de tiebreak naar zich toe. Ze brak Rogers in de eerste game van de tweede set en haalde de partij vervolgens soepel binnen. Sabalenka (24) heeft tien WTA-titels op haar erelijst staan, maar ze wacht nog op haar eerste toernooizege van dit jaar. Ze haalde in april wel de finale op het gravel in Stuttgart.

Aleksandrova won het Russische onderonsje met Koedermetova in de halve finales. Koedermetova, die als nummer 24 van de wereld zes plaatsen boven haar landgenote staat op de wereldranglijst, leverde in beide sets vroeg haar servicebeurt in en kon zich niet meer herpakken.

"Die vroege breaks gaven vertrouwen, daardoor kon ik wat 'vrijer' spelen", zei de 27-jarige Aleksandrova. "Geweldig om in mijn eerste toernooi van dit seizoen op gras direct in de finale te staan." Aleksandrova won twee jaar geleden in de Chinese stad Shenzhen haar eerste en vooralsnog enige WTA-titel. Enkele weken geleden haalde ze als qualifier de halve finales van het graveltoernooi in Madrid.

De tennissters uit Rusland en Belarus spelen in Rosmalen onder neutrale vlag. Als gevolg van de oorlog in Oekraïne mogen ze niet voor hun eigen land uitkomen.

Meer uit Sport

Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

2 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

8 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

9 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

12 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

15 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

16 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

1 dag geleden