Sabalenka neemt eerste plek op tennisranglijst over van Swiatek
LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de eerste positie op de wereldranglijst overgenomen van Iga Swiatek. De speelster uit Belarus kwam afgelopen week niet in actie, maar ze profiteerde van de punten die Swiatek heeft ingeleverd. De Poolse is sinds de US Open niet meer in actie gekomen op toernooien.
Sabalenka won dit jaar de grandslamtoernooien Australian Open en US Open en recent ook het toernooi in het Chinese Wuhan. Ze stond vorig jaar al eens acht weken bovenaan de wereldranglijst.
Het verschil in punten tussen de twee toptennissters is klein, dus vermoedelijk zullen de WTA Finals in november bepalen wie van de twee het jaar afsluit als nummer 1 van de wereld.
De nieuwe ranking bevestigde ook de opmars van Suzanne Lamens. De Nederlandse is dankzij haar toernooizege in Japan geklommen naar de 88e plek. Arantxa Rus staat op de 77e plaats nog iets hoger genoteerd.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
16 uur geleden