Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sabalenka neemt eerste plek op tennisranglijst over van Swiatek

Sabalenka neemt eerste plek op tennisranglijst over van Swiatek

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de eerste positie op de wereldranglijst overgenomen van Iga Swiatek. De speelster uit Belarus kwam afgelopen week niet in actie, maar ze profiteerde van de punten die Swiatek heeft ingeleverd. De Poolse is sinds de US Open niet meer in actie gekomen op toernooien.

Sabalenka won dit jaar de grandslamtoernooien Australian Open en US Open en recent ook het toernooi in het Chinese Wuhan. Ze stond vorig jaar al eens acht weken bovenaan de wereldranglijst.

Het verschil in punten tussen de twee toptennissters is klein, dus vermoedelijk zullen de WTA Finals in november bepalen wie van de twee het jaar afsluit als nummer 1 van de wereld.

De nieuwe ranking bevestigde ook de opmars van Suzanne Lamens. De Nederlandse is dankzij haar toernooizege in Japan geklommen naar de 88e plek. Arantxa Rus staat op de 77e plaats nog iets hoger genoteerd.

Meer uit Sport

Judoka Catharina verliest EK-finale van Pirelli

TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.

12 minuten geleden
Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

29 minuten geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

44 minuten geleden
Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

2 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiƫle start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

4 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

20 uur geleden