Sabalenka na moeizame zege naar vierde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka ligt nog altijd op koers voor haar derde eindzege op rij in de Australian Open. De tennisster uit Belarus, als nummer 1 van de wereld ook als eerste geplaatst in het grandslamtoernooi van Melbourne, bereikte de vierde ronde door de Deense Clara Tauson in twee sets te verslaan: 7-6 (7) 6-4.
Het was geen makkelijke partij voor Sabalenka. De ballen waren zwaar en de baan traag, mopperde ze na afloop. Daardoor liep de service, haar grootste wapen, moeizaam. In de eerste set werd ze zelfs vier keer gebroken. Sabalenka had geluk dat Tauson ook niet heel sterk serveerde en haar opslagbeurten makkelijk inleverde.
"De omstandigheden waren behoorlijk zwaar voor de serveerders. Het winnen van die moeilijke eerste set gaf me mentaal de kracht de wedstrijd te winnen", zei de 26-jarige speelster uit Minsk na afloop tegen verslaggevers. Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
In het mannentoernooi drongen Alexander Zverev en Carlos Alcaraz redelijk eenvoudig door tot de vierde ronde. De als tweede geplaatste Duitser Zverev won in drie sets van de Brit Jacob Fearnley: 6-3 6-4 6-4. De Spanjaard Alcaraz, de nummer 3 op de plaatsingslijst, verloor wel een set tegen Nuno Borges, maar speelde de Portugees tamelijk overtuigend weg in vier sets: 6-2 6-4 6-7 (3) 6-2. De 21-jarige Alcaraz, al in het bezit van vier grandslamtitels, sloeg in de partij 54 winners.
Meer uit Sport
DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
43 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
49 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
1 dag geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
1 dag geleden