Sabalenka na moeizame zege naar vierde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka ligt nog altijd op koers voor haar derde eindzege op rij in de Australian Open. De tennisster uit Belarus, als nummer 1 van de wereld ook als eerste geplaatst in het grandslamtoernooi van Melbourne, bereikte de vierde ronde door de Deense Clara Tauson in twee sets te verslaan: 7-6 (7) 6-4.
Het was geen makkelijke partij voor Sabalenka. De ballen waren zwaar en de baan traag, mopperde ze na afloop. Daardoor liep de service, haar grootste wapen, moeizaam. In de eerste set werd ze zelfs vier keer gebroken. Sabalenka had geluk dat Tauson ook niet heel sterk serveerde en haar opslagbeurten makkelijk inleverde.
"De omstandigheden waren behoorlijk zwaar voor de serveerders. Het winnen van die moeilijke eerste set gaf me mentaal de kracht de wedstrijd te winnen", zei de 26-jarige speelster uit Minsk na afloop tegen verslaggevers. Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
In het mannentoernooi drongen Alexander Zverev en Carlos Alcaraz redelijk eenvoudig door tot de vierde ronde. De als tweede geplaatste Duitser Zverev won in drie sets van de Brit Jacob Fearnley: 6-3 6-4 6-4. De Spanjaard Alcaraz, de nummer 3 op de plaatsingslijst, verloor wel een set tegen Nuno Borges, maar speelde de Portugees tamelijk overtuigend weg in vier sets: 6-2 6-4 6-7 (3) 6-2. De 21-jarige Alcaraz, al in het bezit van vier grandslamtitels, sloeg in de partij 54 winners.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
4 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
4 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
5 uur geleden