Sabalenka na moeizame zege naar vierde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka ligt nog altijd op koers voor haar derde eindzege op rij in de Australian Open. De tennisster uit Belarus, als nummer 1 van de wereld ook als eerste geplaatst in het grandslamtoernooi van Melbourne, bereikte de vierde ronde door de Deense Clara Tauson in twee sets te verslaan: 7-6 (7) 6-4.
Het was geen makkelijke partij voor Sabalenka. De ballen waren zwaar en de baan traag, mopperde ze na afloop. Daardoor liep de service, haar grootste wapen, moeizaam. In de eerste set werd ze zelfs vier keer gebroken. Sabalenka had geluk dat Tauson ook niet heel sterk serveerde en haar opslagbeurten makkelijk inleverde.
"De omstandigheden waren behoorlijk zwaar voor de serveerders. Het winnen van die moeilijke eerste set gaf me mentaal de kracht de wedstrijd te winnen", zei de 26-jarige speelster uit Minsk na afloop tegen verslaggevers. Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
In het mannentoernooi drongen Alexander Zverev en Carlos Alcaraz redelijk eenvoudig door tot de vierde ronde. De als tweede geplaatste Duitser Zverev won in drie sets van de Brit Jacob Fearnley: 6-3 6-4 6-4. De Spanjaard Alcaraz, de nummer 3 op de plaatsingslijst, verloor wel een set tegen Nuno Borges, maar speelde de Portugees tamelijk overtuigend weg in vier sets: 6-2 6-4 6-7 (3) 6-2. De 21-jarige Alcaraz, al in het bezit van vier grandslamtitels, sloeg in de partij 54 winners.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
11 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
14 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
18 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden