Sabalenka na moeizame zege naar vierde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka ligt nog altijd op koers voor haar derde eindzege op rij in de Australian Open. De tennisster uit Belarus, als nummer 1 van de wereld ook als eerste geplaatst in het grandslamtoernooi van Melbourne, bereikte de vierde ronde door de Deense Clara Tauson in twee sets te verslaan: 7-6 (7) 6-4.
Het was geen makkelijke partij voor Sabalenka. De ballen waren zwaar en de baan traag, mopperde ze na afloop. Daardoor liep de service, haar grootste wapen, moeizaam. In de eerste set werd ze zelfs vier keer gebroken. Sabalenka had geluk dat Tauson ook niet heel sterk serveerde en haar opslagbeurten makkelijk inleverde.
"De omstandigheden waren behoorlijk zwaar voor de serveerders. Het winnen van die moeilijke eerste set gaf me mentaal de kracht de wedstrijd te winnen", zei de 26-jarige speelster uit Minsk na afloop tegen verslaggevers. Sabalenka kan de eerste vrouw worden sinds de Zwitserse Martina Hingis die de Australian Open drie keer op rij wint. Hingis deed dat tussen 1997 en 1999.
In het mannentoernooi drongen Alexander Zverev en Carlos Alcaraz redelijk eenvoudig door tot de vierde ronde. De als tweede geplaatste Duitser Zverev won in drie sets van de Brit Jacob Fearnley: 6-3 6-4 6-4. De Spanjaard Alcaraz, de nummer 3 op de plaatsingslijst, verloor wel een set tegen Nuno Borges, maar speelde de Portugees tamelijk overtuigend weg in vier sets: 6-2 6-4 6-7 (3) 6-2. De 21-jarige Alcaraz, al in het bezit van vier grandslamtitels, sloeg in de partij 54 winners.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
8 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
1 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
6 uur geleden