Sabalenka met veel moeite naar halve finales Libéma Open
ROSMALEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich met veel moeite geplaatst voor de halve finales van het Libéma Open, het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus sloeg zich met 6-3 3-6 7-6 (5) langs de Belgische Alison Van Uytvanck.
In de spannende derde set benutte de nummer 6 van de wereld pas haar zesde wedstrijdpunt. Ze had in de derde set bij 6-5 op de service van Van Uytvanck twee matchpoints onbenut gelaten en in de tiebreak nog eens drie op rij. Na ruim 2 uur besloot ze het duel met een goede service, gevolgd door een winner met haar sterke forehand. De Belgische vroeg nog een 'challenge' aan, maar de beelden lieten zien dat de bal duidelijk binnen de lijnen viel.
In de vorige ronde was Van Uytvanck nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van haar landgenote Elise Mertens.
De 24-jarige Sabalenka neemt het zaterdag bij de laatste vier op tegen de Amerikaanse Shelby Rogers of Kirsten Flipkens uit België, die haar loopbaan na Wimbledon gaat beëindigen.
Meer uit Sport
WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
16 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geleden