Sabalenka met veel moeite naar halve finales Libéma Open
ROSMALEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich met veel moeite geplaatst voor de halve finales van het Libéma Open, het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus sloeg zich met 6-3 3-6 7-6 (5) langs de Belgische Alison Van Uytvanck.
In de spannende derde set benutte de nummer 6 van de wereld pas haar zesde wedstrijdpunt. Ze had in de derde set bij 6-5 op de service van Van Uytvanck twee matchpoints onbenut gelaten en in de tiebreak nog eens drie op rij. Na ruim 2 uur besloot ze het duel met een goede service, gevolgd door een winner met haar sterke forehand. De Belgische vroeg nog een 'challenge' aan, maar de beelden lieten zien dat de bal duidelijk binnen de lijnen viel.
In de vorige ronde was Van Uytvanck nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van haar landgenote Elise Mertens.
De 24-jarige Sabalenka neemt het zaterdag bij de laatste vier op tegen de Amerikaanse Shelby Rogers of Kirsten Flipkens uit België, die haar loopbaan na Wimbledon gaat beëindigen.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
18 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
19 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden