Sabalenka met veel moeite naar halve finales Libéma Open
ROSMALEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich met veel moeite geplaatst voor de halve finales van het Libéma Open, het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus sloeg zich met 6-3 3-6 7-6 (5) langs de Belgische Alison Van Uytvanck.
In de spannende derde set benutte de nummer 6 van de wereld pas haar zesde wedstrijdpunt. Ze had in de derde set bij 6-5 op de service van Van Uytvanck twee matchpoints onbenut gelaten en in de tiebreak nog eens drie op rij. Na ruim 2 uur besloot ze het duel met een goede service, gevolgd door een winner met haar sterke forehand. De Belgische vroeg nog een 'challenge' aan, maar de beelden lieten zien dat de bal duidelijk binnen de lijnen viel.
In de vorige ronde was Van Uytvanck nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van haar landgenote Elise Mertens.
De 24-jarige Sabalenka neemt het zaterdag bij de laatste vier op tegen de Amerikaanse Shelby Rogers of Kirsten Flipkens uit België, die haar loopbaan na Wimbledon gaat beëindigen.
Meer uit Sport
DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
2 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
10 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
12 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
17 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
22 uur geleden