Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sabalenka knokt zich naar finale US Open en treft Gauff

Sabalenka knokt zich naar finale US Open en treft Gauff

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich na een matige start toch geplaatst voor de finale van de US Open. In het Arthur Ashe Stadium knokte de Belarussin zich in drie sets langs haar Amerikaanse opponente Madison Keys. Het werd 0-6 7-6 (1) 7-6 (5). Bij 6-6 in de beslissende set wordt er een beslissende tiebreak tot tien punten gespeeld.

Keys serveerde bij 5-4 in de tweede set voor de wedstrijd. Ze verloor haar servicegame echter op love. In de derde set leidde Keys met 4-2.

Bij 9-5 in de match-tiebreak maakte Sabalenka het af op haar derde wedstrijdpunt. Een return van Keys verdween net achter de baseline, waarna Sabalenka uit ongeloof op haar knieën ging zitten. De partij duurde 2 uur en 32 minuten en was iets voor 01.00 uur plaatselijke tijd afgelopen.

Onnodige fouten

In de match-tiebreak maakte Keys veel onnodige fouten en liep Sabalenka meteen uit naar een 4-0-voorsprong. Daardoor was het in de tiebreak geen moment echt spannend en kon Sabalenka zich nog wat missers permitteren.

Keys (28), eerder in het toernooi verantwoordelijk voor de uitschakeling van landgenote Jessica Pegula, werd in de derde set behandeld aan haar linkerknie. Ze slaagde er net niet om om net als in 2017 de eindstrijd te halen op Flushing Meadows.

Tweede grandslamfinale

Voor Sabalenka (25), de nieuwe nummer 1 van de wereld, wordt het haar tweede grandslamfinale. Begin dit jaar won ze de Australian Open. Sabalenka haalde dit jaar de laatste vier op Roland Garros en Wimbledon.

In de andere halve eindstrijd versloeg de Amerikaanse Coco Gauff eerder op de donderdagavond (lokale tijd) de Tsjechische Karolína Muchová, in twee sets (6-4 7-5). Die partij werd in het begin van de tweede set tijdelijk onderbroken vanwege demonstrerende klimaatactivisten op de tribune.

Vorig jaar ging de titel in New York naar de Poolse Iga Swiatek. Zij versloeg toen Ons Jabeur in de eindstrijd.

Meer uit Sport

Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

3 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

3 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

6 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

8 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden