Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sabalenka knokt zich naar finale US Open en treft Gauff

Sabalenka knokt zich naar finale US Open en treft Gauff

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich na een matige start toch geplaatst voor de finale van de US Open. In het Arthur Ashe Stadium knokte de Belarussin zich in drie sets langs haar Amerikaanse opponente Madison Keys. Het werd 0-6 7-6 (1) 7-6 (5). Bij 6-6 in de beslissende set wordt er een beslissende tiebreak tot tien punten gespeeld.

Keys serveerde bij 5-4 in de tweede set voor de wedstrijd. Ze verloor haar servicegame echter op love. In de derde set leidde Keys met 4-2.

Bij 9-5 in de match-tiebreak maakte Sabalenka het af op haar derde wedstrijdpunt. Een return van Keys verdween net achter de baseline, waarna Sabalenka uit ongeloof op haar knieën ging zitten. De partij duurde 2 uur en 32 minuten en was iets voor 01.00 uur plaatselijke tijd afgelopen.

Onnodige fouten

In de match-tiebreak maakte Keys veel onnodige fouten en liep Sabalenka meteen uit naar een 4-0-voorsprong. Daardoor was het in de tiebreak geen moment echt spannend en kon Sabalenka zich nog wat missers permitteren.

Keys (28), eerder in het toernooi verantwoordelijk voor de uitschakeling van landgenote Jessica Pegula, werd in de derde set behandeld aan haar linkerknie. Ze slaagde er net niet om om net als in 2017 de eindstrijd te halen op Flushing Meadows.

Tweede grandslamfinale

Voor Sabalenka (25), de nieuwe nummer 1 van de wereld, wordt het haar tweede grandslamfinale. Begin dit jaar won ze de Australian Open. Sabalenka haalde dit jaar de laatste vier op Roland Garros en Wimbledon.

In de andere halve eindstrijd versloeg de Amerikaanse Coco Gauff eerder op de donderdagavond (lokale tijd) de Tsjechische Karolína Muchová, in twee sets (6-4 7-5). Die partij werd in het begin van de tweede set tijdelijk onderbroken vanwege demonstrerende klimaatactivisten op de tribune.

Vorig jaar ging de titel in New York naar de Poolse Iga Swiatek. Zij versloeg toen Ons Jabeur in de eindstrijd.

Meer uit Sport

Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

1 uur geleden
Brand wint in Tabor eerste wedstrijd om wereldbeker veldrijden

TABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.

2 uur geleden
Norris vindt diskwalificatie bij GP van Las Vegas 'frustrerend'

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

3 uur geleden
Spanning stijgt in Formule 1 na diskwalificatie Norris en Piastri

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.

5 uur geleden
Norris en Piastri mogelijk gestraft na Grote Prijs van Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.

6 uur geleden
Norris noemt Verstappen verdiende winnaar: heb het zelf verpest

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.

7 uur geleden
Stoere praat McLaren stimuleerde Verstappen 'nog harder' te gaan

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.

8 uur geleden