Sabalenka knokt zich na ruime achterstand langs Gauff in China
WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich in de halve finales van het WTA-toernooi van Wuhan langs Coco Gauff geknokt. De Belarussische stond met 6-1 4-2 achter, maar won alsnog met 1-6 6-4 6-4.
Gauff (20) besloot het duel na 2 uur en 26 minuten met een dubbele fout. De mondiale nummer 4 uit de Verenigde Staten sloeg 21 dubbele fouten. In totaal vielen er twaalf servicebreaks.
Sabalenka (26), de nummer 2 van de wereld, staat zondag in de eindstrijd tegenover Zheng Qinwen, die Wang Xinyu in een onderonsje tussen twee Chinese speelsters met 6-3 6-4 versloeg. Zheng is de regerend olympisch kampioene. Sinds de Spelen van Parijs is ze in goede vorm. In aanloop naar het toernooi in Wuhan reikte ze tot de laatste vier in Beijing.
Het evenement van Wuhan, een zogenoemd WTA 1000-toernooi, vormt het hoogtepunt van de Aziatische tournee.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
8 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden