Sabalenka in ruim uur verder bij terugkeer op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft bij haar terugkeer op Wimbledon een overtuigende zege geboekt. De nummer 2 van de wereld was in de openingsronde met 6-3 6-1 te sterk voor de Hongaarse Panna Udvardy, die tachtig plekken lager staat op de mondiale ranglijst.
In de tweede set wist Udvardy slechts 11 punten te winnen. Na 1 uur en 2 minuten maakte Sabalenka het af met een lovegame. Ze kwam tot 29 winners en noteerde 19 onnodige fouten.
De 25-jarige Sabalenka, die in 2021 halvefinaliste was in Londen, ontbrak vorig jaar op Wimbledon omdat de Belarussische en Russische tennissers werden geweerd vanwege de inval in Oekraïne. Als reactie daarop besloten de tennisbonden geen punten toe te kennen op het grandslamtoernooi in Londen.
Eerder op de dag wist ook de Tunesische Ons Jabeur zich zonder problemen te plaatsen voor de tweede ronde. De als zesde geplaatste Jabeur versloeg Magdalena Frech uit Polen met 6-3 6-3.
Er werden slechts een paar duels voltooid op dinsdag. Afgezien van het eerste uur werd er alleen op het Centre Court en Court 1 getennist.
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
15 minuten geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
14 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden