Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sabalenka geeft persconferentie en steunt Loekasjenko nú niet

Sabalenka geeft persconferentie en steunt Loekasjenko nú niet

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich op een persconferentie tijdens Roland Garros uitgesproken tegen Aleksandr Loekasjenko, de president van Belarus. De tennisster uit Belarus sloeg de afgelopen dagen de persconferenties in Parijs nog over omdat ze zich naar eigen zeggen niet veilig voelde.

"Ik voelde me niet gerespecteerd. Het voelde alsof een journalist probeerde woorden in mijn mond te leggen en ik voelde me niet op mijn gemak", zei Sabalenka. Eerder in de week kreeg de nummer 2 van de wereld meermaals vragen over haar in het verleden getoonde steun voor Loekasjenko. "Ik heb geen commentaar, dus bedankt voor je vraag", antwoordde de tennisster toen aan een journalist, die toch bleef doorvragen. Iemand van de organisatie moest ertussen komen. "We weten genoeg, het is duidelijk", counterde de journalist.

Na het voorval besloot Sabalenka de perszaal te mijden en vrijdag en zondag werden er na haar duels uitgeschreven interviews gepubliceerd. Dinsdagmiddag verscheen de winnares van de Australian Open wel weer in de grootste perszaal.

Verplicht

Een van de eerste vragen ging opnieuw over Loekasjenko, met wie Sabalenka in het verleden regelmatig op de foto ging. "We speelden veel in de Fed Cup en hij was in die tijd bij onze wedstrijden aanwezig. Er gebeurde niets ergs in die tijd in Belarus, Oekraïne of Rusland. En ik heb het al vaak gezegd: ik steun oorlog niet. Ik wil niet dat mijn land bij een conflict betrokken raakt. Jullie weten mijn standpunt, mijn antwoord. Ik wil niet dat sport betrokken is bij politiek, want ik ben maar een tennisster en pas 25 jaar oud. Ik steun geen oorlog, wat betekent dat ik Loekasjenko op dit moment ook niet steun."

Sabalenka bereikte dinsdag de halve finales door de Oekraïense Elina Svitolina met 6-4 6-4 te verslaan. Tennissers zijn na iedere wedstrijd verplicht met de pers te praten. Indien ze dat niet doen, moeten ze een boete betalen.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

8 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 dag geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 dag geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 dag geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 dag geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden