Sabalenka geeft persconferentie en steunt Loekasjenko nú niet
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich op een persconferentie tijdens Roland Garros uitgesproken tegen Aleksandr Loekasjenko, de president van Belarus. De tennisster uit Belarus sloeg de afgelopen dagen de persconferenties in Parijs nog over omdat ze zich naar eigen zeggen niet veilig voelde.
"Ik voelde me niet gerespecteerd. Het voelde alsof een journalist probeerde woorden in mijn mond te leggen en ik voelde me niet op mijn gemak", zei Sabalenka. Eerder in de week kreeg de nummer 2 van de wereld meermaals vragen over haar in het verleden getoonde steun voor Loekasjenko. "Ik heb geen commentaar, dus bedankt voor je vraag", antwoordde de tennisster toen aan een journalist, die toch bleef doorvragen. Iemand van de organisatie moest ertussen komen. "We weten genoeg, het is duidelijk", counterde de journalist.
Na het voorval besloot Sabalenka de perszaal te mijden en vrijdag en zondag werden er na haar duels uitgeschreven interviews gepubliceerd. Dinsdagmiddag verscheen de winnares van de Australian Open wel weer in de grootste perszaal.
Verplicht
Een van de eerste vragen ging opnieuw over Loekasjenko, met wie Sabalenka in het verleden regelmatig op de foto ging. "We speelden veel in de Fed Cup en hij was in die tijd bij onze wedstrijden aanwezig. Er gebeurde niets ergs in die tijd in Belarus, Oekraïne of Rusland. En ik heb het al vaak gezegd: ik steun oorlog niet. Ik wil niet dat mijn land bij een conflict betrokken raakt. Jullie weten mijn standpunt, mijn antwoord. Ik wil niet dat sport betrokken is bij politiek, want ik ben maar een tennisster en pas 25 jaar oud. Ik steun geen oorlog, wat betekent dat ik Loekasjenko op dit moment ook niet steun."
Sabalenka bereikte dinsdag de halve finales door de Oekraïense Elina Svitolina met 6-4 6-4 te verslaan. Tennissers zijn na iedere wedstrijd verplicht met de pers te praten. Indien ze dat niet doen, moeten ze een boete betalen.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
4 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
9 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
11 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
17 uur geleden