Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sabalenka en Pegula naar eindstrijd op US Open

Sabalenka en Pegula naar eindstrijd op US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka en Jessica Pegula nemen het zaterdag tegen elkaar op in de eindstrijd van de US Open. Voor Belarussin Sabalenka wordt het haar vierde finale op een grandslamtoernooi, Pegula bereikte voor het eerst de eindstrijd.

Sabalenka versloeg de Amerikaanse Emma Navarro met 6-3 7-6 (2), terwijl Pegula zich tegen de Tsjechische Karolina Muchova na een slechte start terugknokte: 1-6 6-4 6-2. De Amerikaanse Pegula stond met 6-1 en 2-0 achter. De eerste set duurde maar 28 minuten.

"Ze liet me eruitzien als een beginner, ze maakte me kapot en ik stond op het punt in tranen uit te barsten. Maar het kwam allemaal neer op kleine momenten. Ik weet niet hoe ik het heb omgedraaid", zei Pegula (30) na afloop op de baan.

'Kinderdroom'

"Ik was wat gezapig in het begin. Ik was losjes, maar misschien wat té losjes. Gelukkig kon ik me net op tijd herstellen. Het bereiken van een finale op een grand slam is een kinderdroom. Als je me begin dit jaar had verteld dat ik een grandslamfinale zou halen, dan had ik je zo hard uitgelachen." Pegula was op een grand slam nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen.

Sabalenka en Pegula speelden zeven keer eerder tegen elkaar. Vijf van die duels won Sabalenka. Kort voor de US Open was ze in de finale van het grote WTA-toernooi in Cincinnati ook te sterk voor de Amerikaanse.

'Geweldige strijd'

"We hebben in het verleden veel geweldige gevechten gehad, hele moeilijke en spannende wedstrijden", zei Sabalenka op de persconferentie. "Het voelt alsof ze weer terug is en ze is in een ongelooflijke vorm. Het wordt weer een geweldige strijd tegen haar."

Sabalenka won de US Open nog nooit. Vorig jaar verloor ze in de finale van de Amerikaanse Coco Gauff. Sabalenka was al wel twee keer de beste op de Australian Open.

Meer uit Sport

Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

1 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

8 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

16 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

16 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

20 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

1 dag geleden