Sabalenka eenvoudig naar halve finales op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft overtuigend de halve finales bereikt op de Australian Open. De 25-jarige titelverdediger uit Belarus was veel te sterk voor de Tsjechische Barbora Krejcikova: 6-2 6-3.
De kwartfinalepartij tussen de als tweede geplaatste Sabalenka en Krejcikova (11) was een duel tussen twee tennissters die allebei één grandslamtitel achter hun naam hebben. Sabalenka won vorig jaar op Melbourne Park haar vooralsnog enige grandslamtoernooi, de 28-jarige Krejcikova was in 2021 de beste op Roland Garros.
Sabalenka klaarde de klus tegen de matig serverende Krejcikova in vijf kwartier. In de halve finales neemt ze het op tegen Coco Gauff. De 19-jarige Amerikaanse (als vierde geplaatst) versloeg eerder op de dag Marta Kostjoek uit Oekraïne in drie sets.
De partij tussen Sabalenka en Gauff is een reprise van de finale op de US Open afgelopen september, toen Gauff haar eerste grandslamtitel pakte.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
2 uur geleden