Sabalenka eenvoudig naar halve finales op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft overtuigend de halve finales bereikt op de Australian Open. De 25-jarige titelverdediger uit Belarus was veel te sterk voor de Tsjechische Barbora Krejcikova: 6-2 6-3.
De kwartfinalepartij tussen de als tweede geplaatste Sabalenka en Krejcikova (11) was een duel tussen twee tennissters die allebei één grandslamtitel achter hun naam hebben. Sabalenka won vorig jaar op Melbourne Park haar vooralsnog enige grandslamtoernooi, de 28-jarige Krejcikova was in 2021 de beste op Roland Garros.
Sabalenka klaarde de klus tegen de matig serverende Krejcikova in vijf kwartier. In de halve finales neemt ze het op tegen Coco Gauff. De 19-jarige Amerikaanse (als vierde geplaatst) versloeg eerder op de dag Marta Kostjoek uit Oekraïne in drie sets.
De partij tussen Sabalenka en Gauff is een reprise van de finale op de US Open afgelopen september, toen Gauff haar eerste grandslamtitel pakte.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.
4 uur geleden