
Sabalenka door naar kwartfinales US Open
NEW YORK (ANP) - De Belarussische Aryna Sabalenka, die volgende week zeker is van de nummer 1-positie op de wereldranglijst, heeft maandag de Russische Daria Kasatkina verslagen in de strijd om de kwartfinales op de US Open. Sabalenka won in twee sets van de nummer dertien op de wereldranglijst: 6-1 6-3.
De 25-jarige reageerde na afloop van de wedstrijd op de uitschakeling van Iga Swiatek. De 22-jarige Swiatek won vorig jaar de US Open en was de nummer 1 van de wereld, maar werd zondag in de vierde ronde van het toernooi in New York uitgeschakeld door Jeļena Ostapenko uit Letland. "Ik twijfelde er niet aan dat ze de finale zou halen", zei Sabalenka, die door de uitschakeling van Swiatek volgende week de koppositie pakt. "Ik keek uit naar een wedstrijd tegen haar."
Woensdag treft de Belarussische in de kwartfinales de Chinese Zheng Qinwen, die de Tunesische Ons Jabeur met 6-2 6-4 uitschakelde. Jabeur, die het in New York zwaar had, haalde vorig jaar de finale in New York en is de nummer vijf van de plaatsingslijst. Door haar knappe zege op Jabeur staat de Aziatische staat voor het eerst in de haar loopbaan in de kwartfinales van een grandslamtoernooi.
'Eigen spel'
"Dit is een fantastisch gevoel, een speciaal moment. Dit voelt als een belangrijke overwinning voor mij. Het voelt wel als een doorbraak", zei de 20-jarige Zheng na haar winst. Ze had gehoopt dat het haar eerder dit jaar zou lukken om de laatste acht te halen op een grand slam. "Achteraf was ik er te veel mee bezig. Ik werd te ongeduldig en dat ging ten koste van mijn spel."
Ze hoopt in de voetsporen te treden van haar landgenote Li Na, die in 2011 Roland Garros won. Zheng was toen acht jaar. "Toen zij die titel won, was dat voor mij de bevestiging dat Aziaten ook een grandslamtitel kunnen pakken. Mijn droom is net zoals Li te worden."
Sabalenka kijkt uit naar de partij tegen Zheng. "Ze speelde geweldig tegen Ons. Ik moet mij vooral richten op mijn eigen spel. Als ik mijn beste tennis laat zien, heb ik een kans tegen haar", aldus Sabalenka.
Meer uit Sport
SAINT-MÉEN-LE-GRAND (ANP) - De renners in de Tour de France zijn vertrokken voor de achtste etappe, een rit over ruim 171 kilometer tussen Saint-Méen-le-Grand en Laval. Na drie lastige heuvelritten en een tijdrit lijken de sprinters op het grotendeels vlakke parcours weer aan zet. Zij moeten er wel rekening mee houden dat de laatste kilometer richting de finish vals plat oploopt.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
16 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
18 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
20 uur geleden