Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saba op dreef met vaccinaties

Saba op dreef met vaccinaties

THE BOTTOM (ANP) - Op Saba is vrijdagmiddag (lokale tijd) bekendgemaakt dat meer dan 1100 mensen zijn ingeënt tegen het coronavirus sinds afgelopen maandag is begonnen met vaccineren. Op het eiland wonen bijna tweeduizend personen.

Dat betekent dat in een week tijd meer dan de helft van de bevolking een injectie heeft gekregen met het vaccin van Moderna. Nederland heeft vorige week 1500 Moderna-vaccins afgeleverd op het kleinste eiland in het Caribische deel van het Koninkrijk.

Saba heeft ruim 1450 volwassen bewoners. De overheid zegt dat zeker 80 procent van de volwassen bevolking zich heeft aangemeld voor een coronaprik. Maar ze hoopt dat meer mensen zich alsnog melden. Saba heeft als streven negentig procent van de volwassenen te vaccineren. Zaterdag en maandag is daartoe nog een mogelijkheid. Daarna vindt er over vier weken de tweede vaccinatieronde plaats.

Volgens het hoofd van het departement van gezondheid van Saba, Koen Hulshof, lijkt het er op dat Saba volgens planning in mei ‘open’ kan voor toerisme. ’’Er hangt een hele positieve sfeer rond het vaccinatietraject. De mensen die een injectie hebben gekregen, dragen met trots een button met de tekst ‘I got vaccinated’.’’ Verder helpen volgens Hulshof veel vrijwilligers bij het vaccineren van de bevolking.

Meer uit Binnenland

NCSC: nog steeds geen signalen van actief misbruik PHP-lek

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 uur geleden
Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

6 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

10 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

10 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

10 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

12 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

12 uur geleden