Saarland als eerste deelstaat gestopt met lockdown
SAARBRÜCKEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het kleine Saarland heeft dinsdag als eerste Duitse deelstaat de coronamaatregelen verregaand versoepeld. Inwoners mochten met een negatieve uitslag van een coronatest op zak weer een bezoek brengen aan horecazaken, bioscopen en andere openbare gebouwen.
De regionale autoriteiten in de deelstaat, die grenst aan Luxemburg en Frankrijk, vonden dat het gerechtvaardigd was om na Pasen te stoppen met strenge maatregelen. Het aantal coronabesmettingen per 100.000 inwoners ligt relatief laag en er wordt op grote schaal getest.
"Meer testen, meer waakzaamheid en meer mogelijkheden: dat is onze formule", zei deelstaatpremier Tobias Hans, een partijgenoot van bondskanselier Angela Merkel. Die landelijke regeringschef liet onlangs al blijken geen fan te zijn van het 'Saarland-model'. Merkel noemde het te vroeg om al maatregelen te versoepelen.
Strengere maatregelen
Duitsland zit sinds december in lockdown, maar deelstaten hebben veel bevoegdheden om hun eigen beleid te maken. Dat heeft geleid tot een lappendeken aan coronamaatregelen. Zo kregen inwoners van Berlijn en Hamburg tijdens Pasen juist te maken met strengere maatregelen.
Op de achtergrond speelt mee dat Duitsers in september weer naar de stembus moeten om een nieuw parlement te kiezen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie wil de politieke betrekkingen met Syrië herstellen. Ze wil daarmee onder meer de weg vrijmaken voor nauwere economische en veiligheidsbanden. Dit blijkt uit een document dat Reuters heeft ingezien. Daarin zou ook staan dat de EU de sancties tegen Syrië verder wil verzachten. Op 11 mei zouden de gesprekken hierover op hoog politiek niveau beginnen met de Syrische overgangsautoriteiten.
1 minuut geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard "de vinger aan de trekker te hebben" voor het geval Israël de wapenstilstand schendt. Het tiendaagse bestand is vrijdag van kracht geworden.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
2 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
2 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
3 uur geleden