Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saarland als eerste deelstaat gestopt met lockdown

Saarland als eerste deelstaat gestopt met lockdown

SAARBRÜCKEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het kleine Saarland heeft dinsdag als eerste Duitse deelstaat de coronamaatregelen verregaand versoepeld. Inwoners mochten met een negatieve uitslag van een coronatest op zak weer een bezoek brengen aan horecazaken, bioscopen en andere openbare gebouwen.

De regionale autoriteiten in de deelstaat, die grenst aan Luxemburg en Frankrijk, vonden dat het gerechtvaardigd was om na Pasen te stoppen met strenge maatregelen. Het aantal coronabesmettingen per 100.000 inwoners ligt relatief laag en er wordt op grote schaal getest.

"Meer testen, meer waakzaamheid en meer mogelijkheden: dat is onze formule", zei deelstaatpremier Tobias Hans, een partijgenoot van bondskanselier Angela Merkel. Die landelijke regeringschef liet onlangs al blijken geen fan te zijn van het 'Saarland-model'. Merkel noemde het te vroeg om al maatregelen te versoepelen.

Strengere maatregelen

Duitsland zit sinds december in lockdown, maar deelstaten hebben veel bevoegdheden om hun eigen beleid te maken. Dat heeft geleid tot een lappendeken aan coronamaatregelen. Zo kregen inwoners van Berlijn en Hamburg tijdens Pasen juist te maken met strengere maatregelen.

Op de achtergrond speelt mee dat Duitsers in september weer naar de stembus moeten om een nieuw parlement te kiezen.

Meer uit Buitenland

Israël hekelt toekenning Nobelprijs aan Pillay

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.

10 minuten geleden
Dieven stelen 30.000 dure flessen van wijnhuis in Toscane

CORTONA (ANP) - Bij een overval op een wijnhuis in de Italiaanse regio Toscane zijn ongeveer 30.000 flessen buitgemaakt, melden Italiaanse media als La Repubblica en ANSA. Samen hebben die een waarde van zo'n 5 miljoen euro.

12 minuten geleden
Merz hekelt aanwezigheid voorganger Schröder op verjaardag Poetin

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "ten diepste verontwaardigd" over het nieuws dat zijn voorganger Gerhard Schröder woensdag de 74e verjaardag van de Russische president Vladimir Poetin heeft bijgewoond. Een woordvoerder van Merz noemt het "ronduit immoreel" dat Schröder op de uitnodiging is ingegaan.

35 minuten geleden
Populaire Russische oorlogsblogger opgepakt in Montenegro

PODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.

1 uur geleden
Grote schade aan stroomnet door aanvallen Rusland, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - Russische luchtaanvallen hebben het Oekraïense elektriciteitsnet "uitgebreide schade" toegebracht, zegt president Volodymyr Zelensky. "Herstelwerk gaat de klok rond door."

1 uur geleden
Palestijns bestuur meldt uitstel verkiezingen november

PARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.

1 uur geleden
ICC over Nobelprijs: erkenning is in deze tijd belangrijk

DEN HAAG (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Vrede die is toegekend aan Navanethem Pillay, oud-rechter van het Internationaal Strafhof (ICC), is extra belangrijk gezien de huidige aanvallen op het internationaal recht. Dat stelt ICC-voorzitter Tomoko Akane in een verklaring.

1 uur geleden