Saab-topman: grootste stijging defensie-investeringen in 30 jaar
JÄRFÄLLA (ANP) - Defensiebedrijven verdienen fors aan de huidige internationale onrust. Volgens topman Micael Johansson van het Zweedse Saab zorgen de geopolitieke spanningen voor "de grootste stijging van defensie-investeringen in de afgelopen dertig jaar, vooral in Europa". Johansson zei dit bij de presentatie van de kwartaalresultaten van de bouwer van onder meer militaire vliegtuigen, onderzeeboten en antitanksystemen.
Het bedrag dat het concern het afgelopen kwartaal binnenhaalde aan nieuwe orders, verdubbelde bijna vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De omzet nam eveneens fors toe, met 31 procent tot 11,5 miljard Zweedse kroon, omgerekend 978 miljoen euro. Saab stelt de eerdere prognose van tussen de 16 en 20 procent omzetgroei naar boven bij naar 19 tot 23 procent. De nettowinst verdubbelde tot 656 miljoen kroon.
Saab staat voor Svenska Aeroplan Aktiebolaget. De gelijknamige autofabrikant maakte sinds de oprichting in 1937 deel uit van hetzelfde concern. In 1990, na een fusie met de Zweedse vrachtwagenfabrikant Scania, ging de autodivisie zelfstandig verder onder de naam Saab Automobile.
Saab diende onlangs samen met de Gorcumse scheepsbouwer Damen Shipyards Group een voorstel in bij de Nederlandse regering voor de ontwikkeling van vier nieuwe onderzeeboten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
8 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
14 uur geleden