Saab-topman: grootste stijging defensie-investeringen in 30 jaar
JÄRFÄLLA (ANP) - Defensiebedrijven verdienen fors aan de huidige internationale onrust. Volgens topman Micael Johansson van het Zweedse Saab zorgen de geopolitieke spanningen voor "de grootste stijging van defensie-investeringen in de afgelopen dertig jaar, vooral in Europa". Johansson zei dit bij de presentatie van de kwartaalresultaten van de bouwer van onder meer militaire vliegtuigen, onderzeeboten en antitanksystemen.
Het bedrag dat het concern het afgelopen kwartaal binnenhaalde aan nieuwe orders, verdubbelde bijna vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De omzet nam eveneens fors toe, met 31 procent tot 11,5 miljard Zweedse kroon, omgerekend 978 miljoen euro. Saab stelt de eerdere prognose van tussen de 16 en 20 procent omzetgroei naar boven bij naar 19 tot 23 procent. De nettowinst verdubbelde tot 656 miljoen kroon.
Saab staat voor Svenska Aeroplan Aktiebolaget. De gelijknamige autofabrikant maakte sinds de oprichting in 1937 deel uit van hetzelfde concern. In 1990, na een fusie met de Zweedse vrachtwagenfabrikant Scania, ging de autodivisie zelfstandig verder onder de naam Saab Automobile.
Saab diende onlangs samen met de Gorcumse scheepsbouwer Damen Shipyards Group een voorstel in bij de Nederlandse regering voor de ontwikkeling van vier nieuwe onderzeeboten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek hoger begonnen, vooral gedreven door koerswinsten van chipfabrikanten. Mede door een verkoopgolf onder diezelfde chipproducenten sloten de beurzen vrijdag nog met verliezen. Ook zijn beleggers in afwachting van de cijfers van onder meer Alphabet, Tesla en Intel, die later deze week komen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse appeloogst valt dit jaar naar verwachting 18 procent lager uit dan vorig jaar. De perenoogst daarentegen stijgt juist met 10 procent ten opzichte van 2025, verwachten GroentenFruit Huis en de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO).
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) onderzoekt juridische stappen na de plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer. De brancheorganisatie stelt dat de afsluiting terecht is, vanwege veiligheidsoverwegingen, maar vraagt zich wel af of de overheid als beheerder van de infrastructuur voldoende heeft gedaan om de huidige situatie te voorkomen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is teruggelopen naar het laagste aantal in een maand tijd. Dat blijkt uit data van AXSMarine. De afgelopen dagen waren meerdere schepen in de regio doelwit van Iraanse aanvallen.
4 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress is het niet eens met de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. De Chinese webwinkel noemt de sanctie "buitenproportioneel" en overweegt vervolgstappen.
4 uur geleden