Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saab-topman: grootste stijging defensie-investeringen in 30 jaar

Saab-topman: grootste stijging defensie-investeringen in 30 jaar

JÄRFÄLLA (ANP) - Defensiebedrijven verdienen fors aan de huidige internationale onrust. Volgens topman Micael Johansson van het Zweedse Saab zorgen de geopolitieke spanningen voor "de grootste stijging van defensie-investeringen in de afgelopen dertig jaar, vooral in Europa". Johansson zei dit bij de presentatie van de kwartaalresultaten van de bouwer van onder meer militaire vliegtuigen, onderzeeboten en antitanksystemen.

Het bedrag dat het concern het afgelopen kwartaal binnenhaalde aan nieuwe orders, verdubbelde bijna vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. De omzet nam eveneens fors toe, met 31 procent tot 11,5 miljard Zweedse kroon, omgerekend 978 miljoen euro. Saab stelt de eerdere prognose van tussen de 16 en 20 procent omzetgroei naar boven bij naar 19 tot 23 procent. De nettowinst verdubbelde tot 656 miljoen kroon.

Saab staat voor Svenska Aeroplan Aktiebolaget. De gelijknamige autofabrikant maakte sinds de oprichting in 1937 deel uit van hetzelfde concern. In 1990, na een fusie met de Zweedse vrachtwagenfabrikant Scania, ging de autodivisie zelfstandig verder onder de naam Saab Automobile.

Saab diende onlangs samen met de Gorcumse scheepsbouwer Damen Shipyards Group een voorstel in bij de Nederlandse regering voor de ontwikkeling van vier nieuwe onderzeeboten.

Meer uit Financieel

Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

1 uur geleden
Havenwerkers leggen werk neer, langere wachttijden verwacht

ROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Minder stakers metaal en bouw tegen kabinetsplannen dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.

1 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau sinds 2022 door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.

2 uur geleden
McDonald's krijgt last onder dwangsom van ILT om wegwerpbekers

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.

3 uur geleden
FNV kondigt staking brouwerijen Heineken aan om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Werknemers van bierbrouwer Heineken leggen maandag 3 uur lang het werk neer vanwege de kabinetsplannen rond sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Medewerkers in de brouwerijen in Den Bosch en het Zuid-Hollandse Zoeterwoude werken die dag tussen 10.00 uur en 13.00 uur niet.

3 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de inflatie te bestrijden door de leenkosten te verhogen, terwijl een zwakke banengroei een reden kan zijn om de rente onveranderd te laten.

4 uur geleden