S10 sleept Pop Stipendium 2021 binnen
AMSTERDAM (ANP) - Het Pop Stipendium gaat dit jaar naar zangeres en rapper S10. De winnares werd zaterdagmiddag bekendgemaakt tijdens de eerste digitale editie van Eurosonic Noorderslag. Aan de prijs is een bedrag van 10.000 euro verbonden.
Het Prins Bernhard Cultuurfonds reikt het Pop Stipendium sinds 2018 jaarlijks uit aan een veelbelovende popartiest of band. De geldprijs kan de winnaar gebruiken om zichzelf verder te ontwikkelen. Jaarlijks worden drie artiesten genomineerd. Behalve S10 waren ook Yung Nnelg en Klangstof in de race. Eerder winnaars waren Jacco Gardner (2018), Thomas Azier (2019) en Judy Blank (2020).
S10 - de artiestennaam van Stien den Hollander - brak door met haar debuutalbum Snowsniper. De plaat kreeg vorig jaar een Edison in de categorie alternatief.
Het AVROTROS-programma Beste Zangers kreeg de Pop Media Prijs 2021. Beste Zangers kreeg de voorkeur boven de docureeks Famke Next van June te Spenke, over zangeres Famke Louise, en het boek XTC - een Biografie van journalisten Philippus Zandstra en Wietse Pottjewijd. Volgens de jury klonk er in het afgelopen seizoen van Beste Zangers "meer dan ooit grote liefde voor muziek door". Aan de Pop Media Prijs is een bedrag van 3000 euro verbonden.
Een andere prijs die traditiegetrouw bij Eurosonic Noorderslag hoort, de Popprijs, wordt dit jaar niet uitgereikt. Dat besluit werd genomen omdat de muzieksector dit jaar zo hard werd geraakt door de coronacrisis, dat de organisatie het ongepast vond.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De politie Noord-Holland heeft op haar whatsappkanaal tips gegeven over de zonsverduistering woensdagavond. Ze adviseert te genieten van het natuurverschijnsel, maar geeft wel een paar veiligheidstips. "Je rijdt niet met een speciale eclipsbril op. Je brengt anderen niet in gevaar voor een beter uitzicht."
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Behalve het gerechtsgebouw aan het Wilhelminaplein in Rotterdam zijn ook een gebouw van het UWV aan de Laan op Zuid en een pand van de reclassering aan de Westerstraat beklad, bevestigt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op alle gebouwen zijn dezelfde teksten geschreven, in rode verf: 'pedofielen' en '282SR'. Dat laatste zou kunnen verwijzen naar het artikel in het Wetboek van Strafrecht dat gaat over wederrechtelijke vrijheidsberoving.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De krakers in de voormalige jeugdsynagoge aan de Folkingedwarsstraat in Groningen moeten het pand binnen dertig dagen verlaten. Dit heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Groningen besloten.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stalen boogconstructie van de Merwedebrug is dermate verzwakt dat een verbod op zware voertuigen nodig blijft. Dat wijst aanvullend onderzoek naar de verzwakte brug uit, dat Rijkswaterstaat heeft laten uitvoeren door ingenieursbureau Movares en onderzoeksorganisatie TNO. Het beeld is ten opzichte van de eerdere testen, waarna het verbod werd ingesteld, niet veranderd.
2 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
11 uur geledenALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.
14 uur geleden