Rybakina verrast Swiatek en bereikt finale Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - De Kazachse tennisster Elena Rybakina heeft Iga Swiatek verrast in de halve finales van het grote WTA-toernooi van Indian Wells. De mondiale nummer 10 was met 6-2 6-2 veel te sterk voor de beste speelster van dit moment. De partij duurde slechts een uur en 16 minuten.
Rybakina liep in de tweede set uit naar een voorsprong van 5-0, maar Swiatek pakte nog twee games. Na vijf kwartier benutte de Kazachse haar derde wedstrijdpunt. Ze verzilverde alle vijf de breakpoints die ze kreeg en stond zelf maar één keer haar eigen servicegame af. Ze sloeg bovendien zeven aces.
"Vandaag speelde ik bij vlagen mijn beste tennis. Dan heb je van die momenten waarop je denkt: 'als ik zo speel, dan kan ik echt iedereen verslaan'. Vandaag 'pushte' ik heel erg en het was erg goed van mijn kant", zei Rybakina na afloop.
Australian Open
De 23-jarige Kazachse versloeg de Poolse Swiatek begin dit jaar op de Australian Open ook al. Toen werd het 6-4 6-4. Rybakina reikte uiteindelijk tot de finale in Melbourne, waarin ze in drie sets verloor van Aryna Sabalenka uit Belarus.
Diezelfde Sabalenka is ook in Indian Wells haar tegenstandster in de eindstrijd. Sabalenka was in Californië de Griekse Maria Sakkari met 6-2 6-3 de baas.
Ribblessure
Swiatek en Sakkari stonden vorig jaar in de finale in Indian Wells. Die werd gewonnen door Swiatek, die na de uitschakeling klaagde over een ribblessure. "Fysiek voelde ik me niet helemaal in orde", zei ze. "We gaan het met het medische team onderzoeken. Ik ga me voorbereiden op het toernooi van Miami, maar ik weet niet wat me de komende dagen te wachten staat."
Het toernooi van Miami begint zondag en duurt twee weken.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Meike Veen heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Ze finishte na 38,88 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Marijke Groenewoud eindigde met een minieme achterstand als tweede (38,88), vlak voor Jade Groenewoud (38,95).
1 uur geledenBURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
16 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
19 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
20 uur geleden