Rybakina verrast Swiatek en bereikt finale Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - De Kazachse tennisster Elena Rybakina heeft Iga Swiatek verrast in de halve finales van het grote WTA-toernooi van Indian Wells. De mondiale nummer 10 was met 6-2 6-2 veel te sterk voor de beste speelster van dit moment. De partij duurde slechts een uur en 16 minuten.
Rybakina liep in de tweede set uit naar een voorsprong van 5-0, maar Swiatek pakte nog twee games. Na vijf kwartier benutte de Kazachse haar derde wedstrijdpunt. Ze verzilverde alle vijf de breakpoints die ze kreeg en stond zelf maar één keer haar eigen servicegame af. Ze sloeg bovendien zeven aces.
"Vandaag speelde ik bij vlagen mijn beste tennis. Dan heb je van die momenten waarop je denkt: 'als ik zo speel, dan kan ik echt iedereen verslaan'. Vandaag 'pushte' ik heel erg en het was erg goed van mijn kant", zei Rybakina na afloop.
Australian Open
De 23-jarige Kazachse versloeg de Poolse Swiatek begin dit jaar op de Australian Open ook al. Toen werd het 6-4 6-4. Rybakina reikte uiteindelijk tot de finale in Melbourne, waarin ze in drie sets verloor van Aryna Sabalenka uit Belarus.
Diezelfde Sabalenka is ook in Indian Wells haar tegenstandster in de eindstrijd. Sabalenka was in Californië de Griekse Maria Sakkari met 6-2 6-3 de baas.
Ribblessure
Swiatek en Sakkari stonden vorig jaar in de finale in Indian Wells. Die werd gewonnen door Swiatek, die na de uitschakeling klaagde over een ribblessure. "Fysiek voelde ik me niet helemaal in orde", zei ze. "We gaan het met het medische team onderzoeken. Ik ga me voorbereiden op het toernooi van Miami, maar ik weet niet wat me de komende dagen te wachten staat."
Het toernooi van Miami begint zondag en duurt twee weken.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
12 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
1 dag geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden