Rybakina nog zonder setverlies naar kwartfinales Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Kazachse Elena Rybakina is na opnieuw een zege zonder setverlies doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros, een evenaring van haar beste prestatie in Parijs. De Oekraïense Elina Svitolina, die vorig jaar nog de laatste acht haalde op het tweede grandslamtoernooi van het jaar, was niet opgewassen tegen de nummer 4 van de wereld: 6-4 6-3.
Rybakina stond bij haar eerste drie optredens in Parijs ook al geen set af. In de tweede ronde verloor de Nederlandse Arantxa Rus met 6-3 6-4 van de als vierde geplaatste Rybakina.
Tegen de als vijftiende geplaatste Svitolina had de winnares van Wimbledon in 2022 in de eerste set aan breaks in de eerste en vijfde game genoeg, in de tweede game leverde ze zelf haar opslag in. In de tweede set benutte Rybakina haar tweede wedstrijdpunt na een bal buiten de lijnen van Svitolina, gecoacht door de Nederlander Raemon Sluiter.
Sabalenka
Rybakina speelt in de kwartfinales tegen Jasmine Paolini. De 28-jarige Italiaanse versloeg de Russische Elina Avanesyan met 4-6 6-0 6-1.
In navolging van Rybakina schaarde ook Aryna Sabalenka zich overtuigend bij de laatste acht. De nummer 2 van de wereld was op het Court Philippe Chatrier met 6-2 6-3 te sterk voor de Amerikaanse Emma Navarro, die als 22e geplaatst was.
Ook Sabalenka is in Parijs nog nooit voorbij de laatste acht gekomen. Drie jaar geleden moest ze haar meerdere erkennen in de Russin Anastasija Pavlioetsjenkova. De Française Varvara Gracheva of de pas 17 jaar oude Russin Mirra Andrejeva is haar volgende tegenstandster.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
16 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
21 uur geleden