Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rybakina klopt Halep en bereikt voor het eerst finale Wimbledon

Rybakina klopt Halep en bereikt voor het eerst finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale van Wimbledon gehaald. De 23-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Roemeense Simona Halep in twee sets: 6-3 6-3. In de finale neemt Rybakina het op tegen Ons Jabeur uit Tunesië.

Voor Rybakina, de mondiale nummer 23, was het de eerste keer dat ze in de halve finale van een grandslamtoernooi stond. Haar opponente Halep won het toernooi in Londen in 2019, nadat ze een jaar eerder ook Roland Garros had gewonnen.

Rybakina liep met een break meteen uit naar 3-0 in de eerste set. Die marge gaf ze ook niet meer weg. In de tweede won ze ook direct de opslag van de Roemeense, maar die kwam nog goed terug tot 2-2. Halep verspeelde echter meteen weer haar servicebeurt en die tweede voorsprong stond Rybakina niet meer af. Nog op de service van de voormalig Wimbledon-winnares sloeg ze toe met een winnende return.

Zenuwen

De Kazachse gaf toe dat ze met zenuwen begon in haar eerste partij op Centre Court. "Ik was zeker zenuwachtig, maar ik denk dat de sfeer me erg heeft geholpen. Het was een mooie partij en Simona is een groot kampioene waar ik meerdere zware wedstrijden tegen heb gespeeld. Ik was heel erg gericht op mijn eigen spel en heb denk ik heel goed gespeeld."

In de finale treft Rybakina met Jabeur nog een speelster die niet eerder in de finale van een grand slam stond. De 27-jarige nummer 2 van de wereld was met 6-2 3-6 6-1 te sterk voor de Duitse Tatjana Maria. "Het wordt een spannende wedstrijd", keek ze vooruit op de finale tegen de Tunesische. "Zij is een heel gevaarlijke speelster en het zal niet gemakkelijk worden tegen dropshots. Ik ga mijn best doen en ervan genieten en plezier hebben op de baan."

De twee speelsters namen het drie keer eerder tegen elkaar op op de WTA Tour. Jabeur won twee keer, waarvan de laatste keer vorig jaar in de halve finale van het toernooi van Chicago.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

12 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

13 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

13 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

14 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

14 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

20 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

1 dag geleden