Rybakina klopt Halep en bereikt voor het eerst finale Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale van Wimbledon gehaald. De 23-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Roemeense Simona Halep in twee sets: 6-3 6-3. In de finale neemt Rybakina het op tegen Ons Jabeur uit Tunesië.
Voor Rybakina, de mondiale nummer 23, was het de eerste keer dat ze in de halve finale van een grandslamtoernooi stond. Haar opponente Halep won het toernooi in Londen in 2019, nadat ze een jaar eerder ook Roland Garros had gewonnen.
Rybakina liep met een break meteen uit naar 3-0 in de eerste set. Die marge gaf ze ook niet meer weg. In de tweede won ze ook direct de opslag van de Roemeense, maar die kwam nog goed terug tot 2-2. Halep verspeelde echter meteen weer haar servicebeurt en die tweede voorsprong stond Rybakina niet meer af. Nog op de service van de voormalig Wimbledon-winnares sloeg ze toe met een winnende return.
Zenuwen
De Kazachse gaf toe dat ze met zenuwen begon in haar eerste partij op Centre Court. "Ik was zeker zenuwachtig, maar ik denk dat de sfeer me erg heeft geholpen. Het was een mooie partij en Simona is een groot kampioene waar ik meerdere zware wedstrijden tegen heb gespeeld. Ik was heel erg gericht op mijn eigen spel en heb denk ik heel goed gespeeld."
In de finale treft Rybakina met Jabeur nog een speelster die niet eerder in de finale van een grand slam stond. De 27-jarige nummer 2 van de wereld was met 6-2 3-6 6-1 te sterk voor de Duitse Tatjana Maria. "Het wordt een spannende wedstrijd", keek ze vooruit op de finale tegen de Tunesische. "Zij is een heel gevaarlijke speelster en het zal niet gemakkelijk worden tegen dropshots. Ik ga mijn best doen en ervan genieten en plezier hebben op de baan."
De twee speelsters namen het drie keer eerder tegen elkaar op op de WTA Tour. Jabeur won twee keer, waarvan de laatste keer vorig jaar in de halve finale van het toernooi van Chicago.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
10 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden