Rybakina klopt Halep en bereikt voor het eerst finale Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale van Wimbledon gehaald. De 23-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Roemeense Simona Halep in twee sets: 6-3 6-3. In de finale neemt Rybakina het op tegen Ons Jabeur uit Tunesië.
Voor Rybakina, de mondiale nummer 23, was het de eerste keer dat ze in de halve finale van een grandslamtoernooi stond. Haar opponente Halep won het toernooi in Londen in 2019, nadat ze een jaar eerder ook Roland Garros had gewonnen.
Rybakina liep met een break meteen uit naar 3-0 in de eerste set. Die marge gaf ze ook niet meer weg. In de tweede won ze ook direct de opslag van de Roemeense, maar die kwam nog goed terug tot 2-2. Halep verspeelde echter meteen weer haar servicebeurt en die tweede voorsprong stond Rybakina niet meer af. Nog op de service van de voormalig Wimbledon-winnares sloeg ze toe met een winnende return.
Zenuwen
De Kazachse gaf toe dat ze met zenuwen begon in haar eerste partij op Centre Court. "Ik was zeker zenuwachtig, maar ik denk dat de sfeer me erg heeft geholpen. Het was een mooie partij en Simona is een groot kampioene waar ik meerdere zware wedstrijden tegen heb gespeeld. Ik was heel erg gericht op mijn eigen spel en heb denk ik heel goed gespeeld."
In de finale treft Rybakina met Jabeur nog een speelster die niet eerder in de finale van een grand slam stond. De 27-jarige nummer 2 van de wereld was met 6-2 3-6 6-1 te sterk voor de Duitse Tatjana Maria. "Het wordt een spannende wedstrijd", keek ze vooruit op de finale tegen de Tunesische. "Zij is een heel gevaarlijke speelster en het zal niet gemakkelijk worden tegen dropshots. Ik ga mijn best doen en ervan genieten en plezier hebben op de baan."
De twee speelsters namen het drie keer eerder tegen elkaar op op de WTA Tour. Jabeur won twee keer, waarvan de laatste keer vorig jaar in de halve finale van het toernooi van Chicago.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
5 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
1 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
14 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
17 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
17 uur geleden