Ryanair ziet winst fors dalen door lagere ticketprijzen
DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in het afgelopen kwartaal een fors lagere winst behaald door flinke druk op de ticketprijzen. Ryanair verwacht ook voor de belangrijke zomerperiode dat de ticketprijzen lager zullen zijn dan eerder gedacht.
De winst na belastingen in het afgelopen kwartaal zakte met 46 procent tot 360 miljoen euro ten opzichte van een jaar eerder. De omzet lag 1 procent lager op iets meer dan 3,6 miljard euro. Volgens de budgetvlieger gingen de gemiddelde ticketprijzen met 15 procent omlaag op jaarbasis. Dat had volgens het bedrijf te maken met "meer prijsstimulering" dan werd verwacht. Verder kampte de onderneming met hogere kosten voor onder meer personeel.
De budgetvlieger vervoerde afgelopen periode wel meer passagiers door het sterke herstel van de luchtvaart na de coronaperiode. In totaal stapten 55,5 miljoen reizigers aan boord van vliegtuigen van Ryanair, een plus van 10 procent vergeleken met vorig jaar.
Boeing
Ryanair zegt nu voor de zomerperiode te rekenen op ticketprijzen die aanzienlijk lager liggen dan vorig jaar. Eerder werd verwacht dat die prijzen gelijk of iets hoger zouden zijn. Ryanair-topman Michael O'Leary had eerder al gezegd dat mensen door de inflatie en het lage consumentenvertrouwen zoeken naar goedkopere vliegreizen, wat druk zet op de prijzen.
De maatschappij rekent voor het gehele boekjaar, dat loopt tot eind maart volgend jaar, op 198 miljoen tot 200 miljoen reizigers, zolang er geen verdere vertragingen bij de levering van nieuwe vliegtuigen door Boeing zijn. Ryanair zegt ook dat het nog te vroeg is om een winstverwachting voor het gehele financiële jaar uit te spreken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
9 minuten geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
3 uur geleden