Ryanair ziet winst fors dalen door lagere ticketprijzen
DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in het afgelopen kwartaal een fors lagere winst behaald door flinke druk op de ticketprijzen. Ryanair verwacht ook voor de belangrijke zomerperiode dat de ticketprijzen lager zullen zijn dan eerder gedacht.
De winst na belastingen in het afgelopen kwartaal zakte met 46 procent tot 360 miljoen euro ten opzichte van een jaar eerder. De omzet lag 1 procent lager op iets meer dan 3,6 miljard euro. Volgens de budgetvlieger gingen de gemiddelde ticketprijzen met 15 procent omlaag op jaarbasis. Dat had volgens het bedrijf te maken met "meer prijsstimulering" dan werd verwacht. Verder kampte de onderneming met hogere kosten voor onder meer personeel.
De budgetvlieger vervoerde afgelopen periode wel meer passagiers door het sterke herstel van de luchtvaart na de coronaperiode. In totaal stapten 55,5 miljoen reizigers aan boord van vliegtuigen van Ryanair, een plus van 10 procent vergeleken met vorig jaar.
Boeing
Ryanair zegt nu voor de zomerperiode te rekenen op ticketprijzen die aanzienlijk lager liggen dan vorig jaar. Eerder werd verwacht dat die prijzen gelijk of iets hoger zouden zijn. Ryanair-topman Michael O'Leary had eerder al gezegd dat mensen door de inflatie en het lage consumentenvertrouwen zoeken naar goedkopere vliegreizen, wat druk zet op de prijzen.
De maatschappij rekent voor het gehele boekjaar, dat loopt tot eind maart volgend jaar, op 198 miljoen tot 200 miljoen reizigers, zolang er geen verdere vertragingen bij de levering van nieuwe vliegtuigen door Boeing zijn. Ryanair zegt ook dat het nog te vroeg is om een winstverwachting voor het gehele financiële jaar uit te spreken.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
20 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
22 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden