Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair ziet winst fors dalen door lagere ticketprijzen

Ryanair ziet winst fors dalen door lagere ticketprijzen

DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in het afgelopen kwartaal een fors lagere winst behaald door flinke druk op de ticketprijzen. Ryanair verwacht ook voor de belangrijke zomerperiode dat de ticketprijzen lager zullen zijn dan eerder gedacht.

De winst na belastingen in het afgelopen kwartaal zakte met 46 procent tot 360 miljoen euro ten opzichte van een jaar eerder. De omzet lag 1 procent lager op iets meer dan 3,6 miljard euro. Volgens de budgetvlieger gingen de gemiddelde ticketprijzen met 15 procent omlaag op jaarbasis. Dat had volgens het bedrijf te maken met "meer prijsstimulering" dan werd verwacht. Verder kampte de onderneming met hogere kosten voor onder meer personeel.

De budgetvlieger vervoerde afgelopen periode wel meer passagiers door het sterke herstel van de luchtvaart na de coronaperiode. In totaal stapten 55,5 miljoen reizigers aan boord van vliegtuigen van Ryanair, een plus van 10 procent vergeleken met vorig jaar.

Boeing

Ryanair zegt nu voor de zomerperiode te rekenen op ticketprijzen die aanzienlijk lager liggen dan vorig jaar. Eerder werd verwacht dat die prijzen gelijk of iets hoger zouden zijn. Ryanair-topman Michael O'Leary had eerder al gezegd dat mensen door de inflatie en het lage consumentenvertrouwen zoeken naar goedkopere vliegreizen, wat druk zet op de prijzen.

De maatschappij rekent voor het gehele boekjaar, dat loopt tot eind maart volgend jaar, op 198 miljoen tot 200 miljoen reizigers, zolang er geen verdere vertragingen bij de levering van nieuwe vliegtuigen door Boeing zijn. Ryanair zegt ook dat het nog te vroeg is om een winstverwachting voor het gehele financiƫle jaar uit te spreken.

Meer uit Financieel

ING zet met bankengroep verdere stap richting euro-stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.

16 minuten geleden
Nederlandse rechtbank mag Apple-zaak behandelen van EU-hof

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.

1 uur geleden
Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

1 uur geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

2 uur geleden
AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

3 uur geleden
Topman en oprichter Jitse Groen treedt af bij Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.

3 uur geleden