Ryanair ziet winst fors dalen door lagere ticketprijzen
DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in het afgelopen kwartaal een fors lagere winst behaald door flinke druk op de ticketprijzen. Ryanair verwacht ook voor de belangrijke zomerperiode dat de ticketprijzen lager zullen zijn dan eerder gedacht.
De winst na belastingen in het afgelopen kwartaal zakte met 46 procent tot 360 miljoen euro ten opzichte van een jaar eerder. De omzet lag 1 procent lager op iets meer dan 3,6 miljard euro. Volgens de budgetvlieger gingen de gemiddelde ticketprijzen met 15 procent omlaag op jaarbasis. Dat had volgens het bedrijf te maken met "meer prijsstimulering" dan werd verwacht. Verder kampte de onderneming met hogere kosten voor onder meer personeel.
De budgetvlieger vervoerde afgelopen periode wel meer passagiers door het sterke herstel van de luchtvaart na de coronaperiode. In totaal stapten 55,5 miljoen reizigers aan boord van vliegtuigen van Ryanair, een plus van 10 procent vergeleken met vorig jaar.
Boeing
Ryanair zegt nu voor de zomerperiode te rekenen op ticketprijzen die aanzienlijk lager liggen dan vorig jaar. Eerder werd verwacht dat die prijzen gelijk of iets hoger zouden zijn. Ryanair-topman Michael O'Leary had eerder al gezegd dat mensen door de inflatie en het lage consumentenvertrouwen zoeken naar goedkopere vliegreizen, wat druk zet op de prijzen.
De maatschappij rekent voor het gehele boekjaar, dat loopt tot eind maart volgend jaar, op 198 miljoen tot 200 miljoen reizigers, zolang er geen verdere vertragingen bij de levering van nieuwe vliegtuigen door Boeing zijn. Ryanair zegt ook dat het nog te vroeg is om een winstverwachting voor het gehele financiële jaar uit te spreken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
9 uur geleden