Ryanair ziet winst fors dalen door lagere ticketprijzen
DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in het afgelopen kwartaal een fors lagere winst behaald door flinke druk op de ticketprijzen. Ryanair verwacht ook voor de belangrijke zomerperiode dat de ticketprijzen lager zullen zijn dan eerder gedacht.
De winst na belastingen in het afgelopen kwartaal zakte met 46 procent tot 360 miljoen euro ten opzichte van een jaar eerder. De omzet lag 1 procent lager op iets meer dan 3,6 miljard euro. Volgens de budgetvlieger gingen de gemiddelde ticketprijzen met 15 procent omlaag op jaarbasis. Dat had volgens het bedrijf te maken met "meer prijsstimulering" dan werd verwacht. Verder kampte de onderneming met hogere kosten voor onder meer personeel.
De budgetvlieger vervoerde afgelopen periode wel meer passagiers door het sterke herstel van de luchtvaart na de coronaperiode. In totaal stapten 55,5 miljoen reizigers aan boord van vliegtuigen van Ryanair, een plus van 10 procent vergeleken met vorig jaar.
Boeing
Ryanair zegt nu voor de zomerperiode te rekenen op ticketprijzen die aanzienlijk lager liggen dan vorig jaar. Eerder werd verwacht dat die prijzen gelijk of iets hoger zouden zijn. Ryanair-topman Michael O'Leary had eerder al gezegd dat mensen door de inflatie en het lage consumentenvertrouwen zoeken naar goedkopere vliegreizen, wat druk zet op de prijzen.
De maatschappij rekent voor het gehele boekjaar, dat loopt tot eind maart volgend jaar, op 198 miljoen tot 200 miljoen reizigers, zolang er geen verdere vertragingen bij de levering van nieuwe vliegtuigen door Boeing zijn. Ryanair zegt ook dat het nog te vroeg is om een winstverwachting voor het gehele financiële jaar uit te spreken.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
2 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
20 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
23 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 dag geleden