Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair zegt alleen in België last van staking te hebben

Ryanair zegt alleen in België last van staking te hebben

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De stakingen van het cabinepersoneel van Ryanair hebben nauwelijks tot annuleringen geleid. De Ierse prijsvechter claimt dat 2 procent van de vluchten op vrijdag getroffen zijn door de werkonderbrekingen en dat is alleen in België gebeurd. In Italië, Spanje, Portugal, het Verenigd Koninkrijk en Ierland zijn er geen vluchten uitgevallen. De luchtvaartmaatschappij laat weten dat de "overgrote meerderheid" van het cabinepersoneel gewoon werkt.

Volgens Ryanair is vrijdag zo'n 40 procent van de vluchten van en naar Charleroi en Brussels Airport uitgevallen. Ook Nederlandse reizigers maken vaak gebruik van het nationale vliegveld in Zaventem bij de Belgische hoofdstad. Er zijn ook stakingen aangekondigd voor zaterdag en zondag en Ryanair verwacht dat ook die niet gaan zorgen voor veel annuleringen van zijn dagelijkse 3000 vluchten.

"Op 25 en 26 juni verwacht Ryanair een minimale (of geen) verstoring van zijn vluchtschema als gevolg van deze zeer kleine en slecht ondersteunde werkonderbrekingen", meldt de Ierse maatschappij in een toelichting. Werknemers van Ryanair hebben het werk neergelegd omdat het bedrijf weigert te onderhandelen over hogere lonen. Het bedrijf is volgens persbureau Bloomberg eerder deze maand weggelopen van de onderhandelingstafel nadat de Spaanse vakbonden hadden gedreigd met stakingen.

Meer uit Financieel

Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

3 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

4 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

4 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

6 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

9 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

9 uur geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

10 uur geleden