Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair wil na oorlog miljarden steken in vliegen naar Oekraïne

Ryanair wil na oorlog miljarden steken in vliegen naar Oekraïne

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair wil flink gaan investeren in Oekraïne als de oorlog in het land voorbij is. De top van de Ierse budgetmaatschappij was donderdag in Kyiv en heeft daar beloofd meer dan 3 miljard dollar uit te trekken om de luchtvaart in Oekraïne er straks weer snel bovenop te helpen.

Ryanair-baas Michael O'Leary wil binnen acht weken na heropening van het Oekraïense luchtruim weer vluchten van en naar het land aanbieden. Het moet gaan om ongeveer zeshonderd vluchten per week op de vliegvelden van Kyiv, Lviv en Odesa. Daarnaast is Ryanair van plan om elke dag binnenlandse vluchten te gaan uitvoeren tussen die drie luchthavens.

"De snelste manier om de Oekraïense economie weer op te bouwen en te herstellen is met goedkope vliegreizen", stelt topman O'Leary, die voor zijn bedrijf ook grote kansen ziet in het land. Op een wat langere termijn mikt de maatschappij in Oekraïne op wel 10 miljoen reizigers per jaar. Een en ander betekent dat er tientallen Ryainair-vliegtuigen in het land zullen worden gestationeerd.

Grote speler in Oekraïense luchtvaartbranche

"Ryanair was de op een na grootste luchtvaartmaatschappij van Oekraïne vóór de onwettige Russische invasie in februari 2022. Zodra het luchtruim boven Oekraïne weer open is voor commerciële luchtvaart, zal Ryanair weer Oekraïne binnenstormen", aldus O'Leary. In het verleden vloog Ryanair ook op Charkiv en Cherson. Als de vliegvelden daar weer zijn hersteld wil de topman dit ook weer gaan doen.

Tijdens het bezoek inspecteerde de top van Ryanair ook de staat van Boryspil International Airport bij Kyiv. Zo werd een bezoek gebracht aan de luchthaventerminals en de bagagebanden. Deze zouden allemaal nog "in uitstekende staat" verkeren.

Voorsorteren op terugkeer

O'Leary is eerder al begonnen met het plannen van een eventuele terugkeer naar Oekraïne. In april zei de topman dat de maatschappij ongeveer zestig Oekraïense piloten en ongeveer tachtig stewards en stewardessen had ingehuurd, voornamelijk op de bases van Ryanair in Polen, in afwachting van de heropening van de markt.

Meer uit Financieel

CPB: beperkt effect hogere energieprijzen op meeste huishoudens

DEN HAAG (ANP) - Het effect van de hogere prijzen van energie en brandstof door de oorlog in het Midden-Oosten op de financiën is voor de meeste huishoudens in Nederland beperkt. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuwe studie naar de doorwerking van die hogere prijzen op de besteedbare inkomens. Maar er zijn uitschieters, want de impact is groter voor huishoudens met lagere tot modale inkomens die meer gas verbruiken en vaker auto rijden.

25 minuten geleden
Wall Street scherp omlaag door vrees voor renteverhoging

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen woensdag in de laatste handelsuren scherp omlaag door onzekerheid onder beleggers over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Uit nieuwe ramingen van de Fed blijkt dat meerdere beleidsmakers later dit jaar een renteverhoging verwachten door groeiende zorgen over hardnekkige inflatie.

1 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: prijsstabiliteit heeft hoogste prioriteit

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve, Kevin Warsh, heeft woensdag beloofd dat de centrale bank prijsstabiliteit zal herstellen. Hij deed die uitspraak tijdens zijn eerste persconferentie sinds hij de leiding van de Fed heeft overgenomen.

3 uur geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente weer ongemoeid

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse centrale bank heeft de rente in de Verenigde Staten woensdag onveranderd gelaten, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Het is het eerste rentebesluit van de nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh.

3 uur geleden
AEX scherpt recordstand aan, vooral chipbedrijven omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX is woensdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van afgelopen vrijdag iets aan. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, werd vooral hoger gezet door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven.

5 uur geleden
WW moet simpeler en moderner, vindt UWV

AMSTERDAM (ANP) - De WW moet worden versimpeld omdat die steeds ingewikkelder is geworden en niet meer van deze tijd is. Ook zouden uitkeringen zo ingericht moeten worden dat een aanvulling tot het sociaal minimum niet meer nodig is. Dat adviseert uitkeringsinstantie UWV in haar jaarlijkse knelpuntenbrief, die is uitgereikt aan Tweede Kamerleden.

6 uur geleden
RDW: niet misleid door Tesla, zelfrijdende auto's zelf getest

AMSTERDAM (ANP) - Tesla heeft de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) niet misleid met de data voor zelfrijdende auto's op de weg, aldus de RDW zelf. Daarmee sluit de instantie zich aan bij de woorden van minister Vincent Karremans (Infrastructuur) van dinsdag.

6 uur geleden