Ryanair wil Brusselse actie om Frans luchtruim open te houden
BRUSSEL (ANP) - Vluchten die het Franse luchtruim doorkruisen moeten niet de dupe worden van plaatselijke stakingen bij de luchtverkeersleiding, betoogt topman van Ryanair Michael O'Leary. Hij dringt er bij de Europese Unie op aan om druk uit te oefenen zodat Frankrijk het luchtruim openhoudt voor overvliegende toestellen.
"We respecteren het recht om te staken, maar de vrijheid van verkeer voor personen in de Europese Unie is een groot goed", zegt O'Leary. "De Europese Commissie heeft de plicht die te beschermen." Hij overhandigde een petitie met 1,1 miljoen ondertekenaars in Brussel en hoopt dat het dagelijks EU-bestuur druk zal uitoefenen op de Franse regering. Hij wil ook dat werkonderbrekingen van personeel bij de luchtverkeersleiding minimaal 72 uur vooraf worden aangekondigd.
Volgens de Ryanair-topman kregen 216.000 passagiers van de Ierse budgetvlieger te maken met annuleringen door stakingen van luchtverkeersleiders. Ongeveer 3,2 miljoen Ryanair-passagiers hadden daarnaast te maken met vertragingen. O'Leary vindt dat Frankrijk een voorbeeld moet nemen aan Italië, Griekenland en Spanje. Die garanderen volgens hem wel dat 'overflights' door kunnen gaan.
Gevolgen omvliegen
"Als dit betekent dat meer binnenlandse vluchten of korte vluchten gecanceld worden, dan is dat maar zo", zegt O'Leary. Hij vindt dat binnen Frankrijk genoeg vervangend vervoer mogelijk is, zoals de hogesnelheidstrein, terwijl internationale reizigers vaak geen alternatief hebben.
Vakantievliegers in Nederland herkennen de hinder die stakingen bij luchtverkeersleiders in Frankrijk veroorzaken. "Het is een land waar je altijd overheen moet als je naar Zuid-Europa gaat. Je moet dan omvliegen", laat een woordvoerster van TUI weten. "Je ontkomt er niet aan dat je daarmee te maken krijgt, maar dat is niet alleen in Frankrijk zo. Het kost extra brandstof en tijd", meldt een zegsman van Transavia.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
5 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
5 uur geleden