Ryanair wil Brusselse actie om Frans luchtruim open te houden
BRUSSEL (ANP) - Vluchten die het Franse luchtruim doorkruisen moeten niet de dupe worden van plaatselijke stakingen bij de luchtverkeersleiding, betoogt topman van Ryanair Michael O'Leary. Hij dringt er bij de Europese Unie op aan om druk uit te oefenen zodat Frankrijk het luchtruim openhoudt voor overvliegende toestellen.
"We respecteren het recht om te staken, maar de vrijheid van verkeer voor personen in de Europese Unie is een groot goed", zegt O'Leary. "De Europese Commissie heeft de plicht die te beschermen." Hij overhandigde een petitie met 1,1 miljoen ondertekenaars in Brussel en hoopt dat het dagelijks EU-bestuur druk zal uitoefenen op de Franse regering. Hij wil ook dat werkonderbrekingen van personeel bij de luchtverkeersleiding minimaal 72 uur vooraf worden aangekondigd.
Volgens de Ryanair-topman kregen 216.000 passagiers van de Ierse budgetvlieger te maken met annuleringen door stakingen van luchtverkeersleiders. Ongeveer 3,2 miljoen Ryanair-passagiers hadden daarnaast te maken met vertragingen. O'Leary vindt dat Frankrijk een voorbeeld moet nemen aan Italië, Griekenland en Spanje. Die garanderen volgens hem wel dat 'overflights' door kunnen gaan.
Gevolgen omvliegen
"Als dit betekent dat meer binnenlandse vluchten of korte vluchten gecanceld worden, dan is dat maar zo", zegt O'Leary. Hij vindt dat binnen Frankrijk genoeg vervangend vervoer mogelijk is, zoals de hogesnelheidstrein, terwijl internationale reizigers vaak geen alternatief hebben.
Vakantievliegers in Nederland herkennen de hinder die stakingen bij luchtverkeersleiders in Frankrijk veroorzaken. "Het is een land waar je altijd overheen moet als je naar Zuid-Europa gaat. Je moet dan omvliegen", laat een woordvoerster van TUI weten. "Je ontkomt er niet aan dat je daarmee te maken krijgt, maar dat is niet alleen in Frankrijk zo. Het kost extra brandstof en tijd", meldt een zegsman van Transavia.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
10 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
14 uur geleden