Ryanair wil 5000 extra mensen in Europa gaan aannemen
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair wil de komende vijf jaar 5000 extra werknemers in dienst nemen in Europa, nu de luchtvaartsector herstelt van de coronacrisis. Het gaat onder meer om extra cabinepersoneel.
Volgens topbestuurder Eddie Wilson van Ryanair is het personeel nodig voor de groeiende vloot van Boeing 737 MAX-vliegtuigen bij de maatschappij. Ryanair verwacht de komende jaren in totaal 210 stuks van die toestellen in dienst te nemen. Het aantal passagiers bij de budgetvlieger zou in 2025 moeten stijgen naar 200 miljoen per jaar, aldus Wilson die aan het hoofd staat van Ryanair DAC, de grootste maatschappij onder de vleugels van Ryanair. In 2019, dus voor de pandemie, vervoerde het bedrijf 149 miljoen reizigers.
Ryanair is daarnaast bezig een nieuw trainingscentrum te openen in de Ierse hoofdstad Dublin. De Ierse vicepremier Leo Varadkar zei dat het opleidingscentrum een belangrijk teken van vertrouwen in het herstel van de luchtvaart is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een krachtige winterstorm in het oosten van de Verenigde Staten heeft een groot deel van het vliegverkeer op grote luchthavens stilgelegd. Vluchten van en naar onder meer New York en Boston zijn geannuleerd. Een woordvoerder van Schiphol meldt dat vanaf de Nederlandse luchthaven "enkele" vluchten van en naar het oosten van de VS maandag niet doorgaan.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
4 uur geleden