Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair verwacht dit jaar minder winst door duurdere brandstof

Ryanair verwacht dit jaar minder winst door duurdere brandstof

SWORDS (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair denkt dit jaar minder winst te maken door hogere brandstofprijzen en omdat de budgetvervoerder zijn prijzen verlaagde. De Ierse budgetmaatschappij verminderde haar prijzen nadat boekingssites als Booking.com Ryanair vorige maand van hun platform verwijderden. Dit laat het bedrijf weten bij de resultaten van afgelopen kwartaal.

"Brandstof was voor ons een grote tegenslag", zegt financieel directeur Neil Sorahan. Ryanair gaf vorig kwartaal ruim een derde meer uit aan brandstof. Dit jaar stijgen de brandstofprijzen verder, denkt de luchtvaartmaatschappij.

Ondanks de hogere brandstofkosten lagen het aantal vliegbewegingen en de tarieven vorig kwartaal wel hoger dan eind 2022. Dat komt volgens Ryanair omdat veel gevlogen werd in oktober en rond kerst en oud en nieuw. De aantallen waren wel lager dan verwacht omdat reizigers via boekingssites geen Ryanair-vluchten meer konden boeken. Het vierde kwartaal van het jaar is doorgaans een mindere periode voor de luchtvaartmaatschappij, die in de zomer het meeste geld verdient aan vakantievluchten.

Google Vluchten

Over de boekingssites stelt Ryanair dat sommige platforms vluchtinformatie van de budgetmaatschappij, prijzen en andere informatie stelen en voor meer geld aanbieden aan consumenten. Ook zouden deze "piraten" volgens Ryanair verzonnen kosten doorberekenen aan mensen. Op veel van dit soort websites is Ryanair inmiddels niet meer te zien, aldus de luchtvaartmaatschappij. "Hoewel dit op de zeer korte termijn schadelijk is voor onze boekingen en tarieven, verwelkomen we deze ontwikkeling."

Overigens zijn er vergelijkingssites waar de vliegmaatschappij wel positief over is, zoals Google Vluchten. Deze partijen zouden de prijzen van Ryanair-vluchten niet verhogen en laten mensen boeken via de website van de luchtvaartmaatschappij.

Vooral budgetmaatschappijen

De Ierse maatschappij verwacht dit jaar een winst van hooguit 1,95 miljard euro. Eerder dacht Ryanair maximaal 2,05 miljard euro winst te maken. De resultaten zijn volgens de vliegmaatschappij afhankelijk van bijvoorbeeld de oorlog tussen Israël en Hamas en vertraagde leveringen van Boeing.

Vorig kwartaal boekte Ryanair met 14,8 miljoen euro 93 procent minder winst na belastingen dan in de laatste maanden van 2022. De luchtvaartsector herstelde toen van de coronapandemie. Vooral budgetmaatschappijen profiteerden van mensen die om de hoge inflatie vaker goedkopere vliegtickets boekten.

Meer uit Financieel

Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

19 minuten geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

1 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

1 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

2 uur geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

3 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

4 uur geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

4 uur geleden