Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair verwacht dit jaar minder winst door duurdere brandstof

Ryanair verwacht dit jaar minder winst door duurdere brandstof

SWORDS (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair denkt dit jaar minder winst te maken door hogere brandstofprijzen en omdat de budgetvervoerder zijn prijzen verlaagde. De Ierse budgetmaatschappij verminderde haar prijzen nadat boekingssites als Booking.com Ryanair vorige maand van hun platform verwijderden. Dit laat het bedrijf weten bij de resultaten van afgelopen kwartaal.

"Brandstof was voor ons een grote tegenslag", zegt financieel directeur Neil Sorahan. Ryanair gaf vorig kwartaal ruim een derde meer uit aan brandstof. Dit jaar stijgen de brandstofprijzen verder, denkt de luchtvaartmaatschappij.

Ondanks de hogere brandstofkosten lagen het aantal vliegbewegingen en de tarieven vorig kwartaal wel hoger dan eind 2022. Dat komt volgens Ryanair omdat veel gevlogen werd in oktober en rond kerst en oud en nieuw. De aantallen waren wel lager dan verwacht omdat reizigers via boekingssites geen Ryanair-vluchten meer konden boeken. Het vierde kwartaal van het jaar is doorgaans een mindere periode voor de luchtvaartmaatschappij, die in de zomer het meeste geld verdient aan vakantievluchten.

Google Vluchten

Over de boekingssites stelt Ryanair dat sommige platforms vluchtinformatie van de budgetmaatschappij, prijzen en andere informatie stelen en voor meer geld aanbieden aan consumenten. Ook zouden deze "piraten" volgens Ryanair verzonnen kosten doorberekenen aan mensen. Op veel van dit soort websites is Ryanair inmiddels niet meer te zien, aldus de luchtvaartmaatschappij. "Hoewel dit op de zeer korte termijn schadelijk is voor onze boekingen en tarieven, verwelkomen we deze ontwikkeling."

Overigens zijn er vergelijkingssites waar de vliegmaatschappij wel positief over is, zoals Google Vluchten. Deze partijen zouden de prijzen van Ryanair-vluchten niet verhogen en laten mensen boeken via de website van de luchtvaartmaatschappij.

Vooral budgetmaatschappijen

De Ierse maatschappij verwacht dit jaar een winst van hooguit 1,95 miljard euro. Eerder dacht Ryanair maximaal 2,05 miljard euro winst te maken. De resultaten zijn volgens de vliegmaatschappij afhankelijk van bijvoorbeeld de oorlog tussen Israƫl en Hamas en vertraagde leveringen van Boeing.

Vorig kwartaal boekte Ryanair met 14,8 miljoen euro 93 procent minder winst na belastingen dan in de laatste maanden van 2022. De luchtvaartsector herstelde toen van de coronapandemie. Vooral budgetmaatschappijen profiteerden van mensen die om de hoge inflatie vaker goedkopere vliegtickets boekten.

Meer uit Financieel

Openbaar Ministerie onderzoekt grote cyberaanval bij Odido

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Meer informatie kan hij op dit moment nog niet over de zaak geven.

14 minuten geleden
Lege flessen en blikjes voortaan inleveren bij de buurman

DEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.

1 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt honderden banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.

2 uur geleden
Meer bezoekers naar outlets moederbedrijf Batavia Stad Lelystad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.

2 uur geleden
Moederbedrijf Essent verhoogt investeringen in vol stroomnet EU

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.

2 uur geleden
Aandeleninkoop Vopak enthousiast ontvangen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.

3 uur geleden
Bijna helft werkenden denkt dat AI hun werk deels overneemt

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.

4 uur geleden