Ryanair vertrekt van 'te dure' luchthaven Frankfurt
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair vliegt na maart niet meer vanaf de Duitse luchthaven van Frankfurt. Dat vliegveld verhoogde onlangs de start- en landingsgelden en Ryanair vindt die nu te duur. De vijf vliegtuigen die de Ierse maatschappij in Frankfurt had staan gaan nu naar andere vliegvelden die de havengelden juist verlaagden om het economisch herstel aan te jagen, laat Ryanair weten.
Ryanair vliegt ook op Schiphol, dat net als Frankfurt de havengelden verhoogt, maar heeft hier geen basis. De vluchten van Schiphol naar Dublin en Malaga worden uitgevoerd vanaf bases op die luchthavens.
Meer uit Financieel
ARTEIXO (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketen Zara, heeft de topvrouw van de damesmodedivisie Zara Woman na twee jaar alweer vervangen. Het bedrijf heeft Marta Andreia Rodrigues, een ervaren medewerker binnen de organisatie, aangesteld als opvolger van Lorena Rodríguez Veiga.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia is naar verwachting volgende week aanwezig bij het staatsdiner dat president Donald Trump aanbiedt aan de Chinese leider Xi Jinping. Dat melden Amerikaanse media, waaronder persbureau Bloomberg, op basis van ingewijden.
27 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbonden hebben afspraken gemaakt met Schiphol over verbeteringen van de arbeidsomstandigheden van beveiligers. Volgens vakbond FNV zijn daarmee nieuwe beveiligersstakingen op de luchthaven, die voor woensdag gepland stonden, afgewend.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.
10 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.
12 uur geleden