Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair verlaagt opnieuw verwachtingen door trage levering Boeing

Ryanair verlaagt opnieuw verwachtingen door trage levering Boeing

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair heeft voor de tweede keer in drie maanden zijn prognose voor het aantal reizigers verlaagd. De Ierse budgetmaatschappij moet dit doen, omdat Boeing moeite heeft met het leveren van vliegtuigen na de grote staking bij de Amerikaanse vliegtuigfabrikant vorig jaar. Volgens financieel directeur Neil Sorahan komt Ryanair komende tijd daardoor vliegtuigen tekort.

Ryanair denkt nu in het komende financiële jaar 206 miljoen passagiers te vervoeren, vergeleken met de 210 miljoen die in november werd voorspeld. De maatschappij is "hoopvol" dat Boeing de resterende 29 bestelde toestellen voor maart 2026 zal leveren.

Loonconflict

Vorig jaar legden tienduizenden werknemers van Boeing het werk wekenlang neer om een loonconflict. Daardoor kon Boeing minder vliegtuigen afleveren. Sorahan ziet wel "enorme verbeteringen" in de Boeing-fabrieken na een recent bezoek. "Ik denk dat het ergste waarschijnlijk achter de rug is."

In het huidige boekjaar, dat loopt tot eind maart, verwacht de maatschappij bijna 200 miljoen passagiers, een groei van 9 procent. Maar volgens Ryanair is dit alleen haalbaar als zich bij Boeing geen nieuwe onvoorziene ontwikkelingen voordoen.

Problemen

De gematigde vooruitzichten van de Ierse prijsvechter onderstrepen hoe Boeings problemen blijven doorwerken in de wereldwijde luchtvaartindustrie. Ryanair vliegt alleen met de Boeing 737 en is Boeings grootste Europese klant. De leveringsvertragingen dwongen de maatschappij begin november al om haar passagiersverwachting voor volgend boekjaar te verlagen van 215 miljoen naar 210 miljoen.

Ryanair probeert de vraag naar zijn vliegtickets ook te stimuleren met lagere prijzen. Dat kost het bedrijf wel winst. De winst na belastingen voor het huidige boekjaar bedraagt waarschijnlijk tussen de 1,55 miljard en 1,61 miljard euro. Dat zou neerkomen op een daling ten opzichte van 1,92 miljard euro vorig jaar. In de voorbije negen maanden daalde de winst al met 12 procent tot 1,94 miljard euro als gevolg van lagere ticketprijzen. Ryanair verklaarde maandag "voorzichtig" te zijn wat betreft de winstprognose, mede gezien op de achtergrond spelende risico's door de aanhoudende conflicten in Oekraïne en het Midden-Oosten, de leveringsperikelen bij Boeing, en personeelstekorten bij de luchtverkeersleiding in Europa.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na zwakke Amerikaanse banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd gesloten. Beleggers reageerden op de publicatie van zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. Daaruit kwam naar voren dat er in november 64.000 banen bijkwamen in de Verenigde Staten, na een krimp van 105.000 arbeidsplaatsen in oktober. De werkloosheid steeg van 4,4 procent in september naar 4,6 procent in november, het hoogste niveau sinds 2021.

1 uur geleden
VS dreigen met tegenmaatregelen tegen EU om boetes voor bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben gedreigd tegenmaatregelen te nemen tegen de EU en lidstaten vanwege rechtszaken, belastingen, boetes en richtlijnen tegen Amerikaanse dienstverleners. Die zijn volgens het Amerikaanse handelsagentschap USTR "discriminerend en intimiderend".

3 uur geleden
EU-parlementariërs benieuwd naar gevolgen nu benzineauto blijft

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.

5 uur geleden
Rechter schrapt 2 miljoen euro boete PostNL om te late bezorging

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.

5 uur geleden
Volkswagen opgelucht over versoepeling verbod verbrandingsmotoren

WOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".

6 uur geleden
Beurzen lager door zorgen over economie VS, Magnum onderaan AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Brussel ziet af van volledig verbod verbrandingsmotor auto 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod meer op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. De Europese Commissie presenteert dinsdag een herziening, waarin nieuw geproduceerde auto's niet volledig emissieloos moeten zijn, maar 90 procent minder CO2 moeten uitstoten vergeleken met 2021. Daardoor blijft er ruimte voor autofabrikanten om hybride auto's op de Europese markt te brengen.

7 uur geleden