Ryanair verlaagt opnieuw verwachtingen door trage levering Boeing
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair heeft voor de tweede keer in drie maanden zijn prognose voor het aantal reizigers verlaagd. De Ierse budgetmaatschappij moet dit doen, omdat Boeing moeite heeft met het leveren van vliegtuigen na de grote staking bij de Amerikaanse vliegtuigfabrikant vorig jaar. Volgens financieel directeur Neil Sorahan komt Ryanair komende tijd daardoor vliegtuigen tekort.
Ryanair denkt nu in het komende financiële jaar 206 miljoen passagiers te vervoeren, vergeleken met de 210 miljoen die in november werd voorspeld. De maatschappij is "hoopvol" dat Boeing de resterende 29 bestelde toestellen voor maart 2026 zal leveren.
Loonconflict
Vorig jaar legden tienduizenden werknemers van Boeing het werk wekenlang neer om een loonconflict. Daardoor kon Boeing minder vliegtuigen afleveren. Sorahan ziet wel "enorme verbeteringen" in de Boeing-fabrieken na een recent bezoek. "Ik denk dat het ergste waarschijnlijk achter de rug is."
In het huidige boekjaar, dat loopt tot eind maart, verwacht de maatschappij bijna 200 miljoen passagiers, een groei van 9 procent. Maar volgens Ryanair is dit alleen haalbaar als zich bij Boeing geen nieuwe onvoorziene ontwikkelingen voordoen.
Problemen
De gematigde vooruitzichten van de Ierse prijsvechter onderstrepen hoe Boeings problemen blijven doorwerken in de wereldwijde luchtvaartindustrie. Ryanair vliegt alleen met de Boeing 737 en is Boeings grootste Europese klant. De leveringsvertragingen dwongen de maatschappij begin november al om haar passagiersverwachting voor volgend boekjaar te verlagen van 215 miljoen naar 210 miljoen.
Ryanair probeert de vraag naar zijn vliegtickets ook te stimuleren met lagere prijzen. Dat kost het bedrijf wel winst. De winst na belastingen voor het huidige boekjaar bedraagt waarschijnlijk tussen de 1,55 miljard en 1,61 miljard euro. Dat zou neerkomen op een daling ten opzichte van 1,92 miljard euro vorig jaar. In de voorbije negen maanden daalde de winst al met 12 procent tot 1,94 miljard euro als gevolg van lagere ticketprijzen. Ryanair verklaarde maandag "voorzichtig" te zijn wat betreft de winstprognose, mede gezien op de achtergrond spelende risico's door de aanhoudende conflicten in Oekraïne en het Midden-Oosten, de leveringsperikelen bij Boeing, en personeelstekorten bij de luchtverkeersleiding in Europa.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia heeft beleggers niet enthousiast weten te krijgen met zijn kwartaalcijfers. Aandelen van het bedrijf zakten op de beurs in New York 2 procent.
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie probeert zoveel mogelijk te voorkomen dat de gestolen klantgegevens van Odido verder worden verspreid. Volgens Stan Duijf, als hoofd Operatiën verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, is het al gelukt om diverse servers offline te halen die de hackers gebruikten voor het opslaan of verspreiden van data. Hoeveel van de miljoenen gestolen gegevens inmiddels toch in foute handen zijn gekomen, kan Duijf niet aangeven.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.
2 uur geleden