Ryanair: Trump terug in Witte Huis maakt Boeing concurrerender
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De terugkeer van Donald Trump naar het Witte Huis zal de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing de impuls geven die nodig is om sterker te concurreren met het Europese Airbus, zegt Eddie Wilson, bestuursvoorzitter van Ryanair. De Ierse prijsvechter is de grootste Europese gebruiker van de Boeing 737 Max.
"Trump wil nationale industrieën ondersteunen. Wij hopen dat Boeing daardoor veel agressiever wordt in hun concurrentie met Airbus", aldus Wilson.
Boeings productie kampte vorig jaar met zware tegenslagen, waaronder een ongeval met de 737 Max in januari en een staking van bijna twee maanden later in het jaar. Dit vertraagde Ryanairs plannen om haar volledig uit Boeings bestaande vloot uit te breiden tot 800 toestellen in 2034. Ondertussen leverde Airbus twee keer zoveel vliegtuigen, waarvan veel naar concurrenten zoals EasyJet en Wizz Air gingen.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.
3 uur geleden