Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair-topman verwelkomt bestuurswissel Boeing: was hard nodig

Ryanair-topman verwelkomt bestuurswissel Boeing: was hard nodig

DUBLIN (ANP) - Michael O'Leary, de topman van de Ierse budgetmaatschappij Ryanair, heeft het vertrek van topbestuurders bij de geplaagde vliegtuigfabrikant Boeing verwelkomd. Hij noemt de verandering in het management "hard nodig". Verder zegt O'Leary uit te kijken naar de samenwerking met Stephanie Pope, die de hoogste baas van de tak voor verkeersvliegtuigen wordt. Daarmee hoopt hij dat de levering van nieuwe Boeing-toestellen voor dit jaar in een stroomversnelling komt.

Ryanair kondigde begin deze maand al aan minder vaak te kunnen vliegen tussen enkele bestemmingen deze zomer. Dat besluit werd genomen omdat de luchtvaartmaatschappij minder Boeings kreeg aangeleverd dan gehoopt. In plaats van 57 Boeing 737 MAX 8200-vliegtuigen, kon Ryanair nog maar rekenen op veertig toestellen voor het zomerseizoen.

Boeing verkeert sinds begin dit jaar in crisissferen door meerdere defecten aan zijn vliegtuigen. Dat begon met een losgeschoten deurpaneel van een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines. Topman Dave Calhoun vertrekt aan het einde van dit jaar. Directeur Stan Deal, die wordt opgevolgd door Pope, vertrekt per direct. Ook voorzitter Larry Kellner zal het bedrijf verlaten.

Meer uit Financieel

Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

1 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

2 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

4 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

4 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

4 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

5 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

5 uur geleden