
Ryanair stopt volgende week nagenoeg met vliegen om coronacrisis
DUBLIN (ANP) - Ryanair houdt volgende week vrijwel al zijn vliegtuigen aan de grond vanwege de coronacrisis. De Ierse prijsvechter schrapt komende dagen al meer dan 80 procent van zijn vluchten en denkt dat er na dinsdag 24 maart nagenoeg geen vluchten meer zullen vertrekken. Dan zal de luchtvaartmaatschappij alleen nog een zeer klein aantal vluchten uitvoeren om essentiële verbindingen in stand te houden, voornamelijk tussen het Verenigd Koninkrijk en Ierland.
Als reden voor de drastische maatregelen wijst Ryanair op de reisbeperkingen en -verboden die tal van overheden hebben opgelegd. Hierdoor werden er afgelopen dagen al veel reizen geannuleerd. Er is momenteel vrijwel geen vraag meer naar vliegtickets.
Ryanair had al eerder aangekondigd op termijn waarschijnlijk een groot deel van zijn vliegtuigen aan de grond te moeten houden. Maar dat er vrijwel niet meer gevlogen zou worden, was eerder deze week nog niet voorzien. Ryanair benadrukt in nauw contact te blijven met de autoriteiten van landen. bijvoorbeeld over het thuisbrengen van passagiers. Waar nodig zal de maatschappij nog "reddingsvluchten" uitvoeren.
Ryanair heeft een vloot van meer dan 450 Boeing 737-toestellen en ongeveer 25 Airbus SE A320-vliegtuigen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse banken mogen bepaalde klanten niet langer toegang tot financiële diensten ontzeggen om hun standpunten of geloof. Daarvoor heeft president Donald Trump donderdag een decreet ondertekend. Autoriteiten krijgen de opdracht boetes op te leggen of passende maatregelen te nemen tegen instellingen die dat wel hebben gedaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple heeft de opmars op de aandelenbeurzen in New York die woensdag begon voortgezet. Het techconcern gaat nog eens 100 miljard dollar investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde investeringen van 500 miljard dollar van het bedrijf. Apple wil met dat geld onder andere de productie van zijn apparaten naar de VS halen. Het aandeel sloot 3,2 procent hoger na een koerswinst van 5,1 procent op woensdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Stephen Miran voorgedragen voor de vrijgekomen functie van nieuwe bestuurder bij de Federal Reserve. Dat kondigde de Amerikaanse president donderdag aan op zijn socialmediaplatform Truth Social. Miran is op dit moment voorzitter van een raad die de Amerikaanse president adviseert over economisch beleid.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI heeft donderdag GPT-5 gelanceerd, zijn nieuwste langverwachte AI-model. Volgens het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT is het model slimmer en geeft het meer bruikbare antwoorden. "Het is alsof je een team van experts tot je beschikking hebt voor alles wat je wilt weten", aldus OpenAI. Het model wordt uitgerold naar alle gebruikers van ChatGPT.
3 uur geledenSAN JOSE (ANP) - De Amerikaanse start-up en batterijfabrikant Lyten neemt de resterende activa over van de failliete Zweedse accufabrikant Northvolt. Dat heeft Lyten donderdag bekendgemaakt in een verklaring. De deal omvat onder meer een fabriek en een onderzoeks- en ontwikkelingsfaciliteit, beide in Zweden. De financiële details zijn niet bekendgemaakt, maar de activa vertegenwoordigen een waarde van zo'n 5 miljard dollar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs van president Donald Trump zien in Fed-bestuurder Christopher Waller de topkandidaat voor de functie van voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Op dit moment wordt gezocht naar een opvolger van de huidige voorzitter Jerome Powell, wiens termijn in mei volgend jaar afloopt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de vergunning gewijzigd voor de bouw van een windpark voor de Noord-Hollandse kust. Dat heeft demissionair VVD-minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) donderdag geschreven in een brief aan de Tweede Kamer. Het windpark met de naam IJmuiden Ver Beta zal nu pas in 2032 worden gerealiseerd in plaats van in 2029.
5 uur geleden