Ryanair stopt met omstreden test voor Zuid-Afrikanen
DUBLIN (ANP/AFP) - Budgetluchtvaartmaaschappij Ryanair stopt met een omstreden test voor Zuid-Afrikaanse passagiers, heeft topman Michael O'Leary aangekondigd. De prijsvechter vroeg reizigers met een Zuid-Afrikaans paspoort om een reeks vragen over het land te beantwoorden in het Afrikaans. Die taal wordt echter maar door een klein deel van de Zuid-Afrikanen gesproken en heeft sterke connecties met de apartheid.
O'Leary geeft nu aan dat Ryanair de test zelf ook niet gepast vond. "Daarom zijn we gestopt met de Afrikaanse test." Volgens de topman had zijn maatschappij geprobeerd een antwoord te vinden op een toename van het gebruik van valse Zuid-Afrikaanse paspoorten om de Europese Unie binnen te komen. "Wij worden 2000 euro beboet voor iedere passagier die vanuit Bodrum naar Dublin reist met een vals Zuid-Afrikaans paspoort."
De test, die niet vanuit een overheid was opgelegd, leverde Ryanair veel kritiek op. Niet alleen mensenrechtenorganisaties ageerden ertegen, maar ook de Zuid-Afrikaanse overheid was kwaad over de test. O'Leary meent nu dat het Afrikaanse land "zijn problemen moet oplossen".
Zuid-Afrika heeft elf officiële talen waarvan Afrikaans er een is. De taal, die verwant is aan het Nederlands, was de officiële taal van het apartheidsregime en werd ook gebruikt om de zwarte bevolking te onderdrukken. Hun eigen talen werden in het land destijds niet erkend.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 dag geleden