Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair stopt met omstreden test voor Zuid-Afrikanen

Ryanair stopt met omstreden test voor Zuid-Afrikanen

DUBLIN (ANP/AFP) - Budgetluchtvaartmaaschappij Ryanair stopt met een omstreden test voor Zuid-Afrikaanse passagiers, heeft topman Michael O'Leary aangekondigd. De prijsvechter vroeg reizigers met een Zuid-Afrikaans paspoort om een reeks vragen over het land te beantwoorden in het Afrikaans. Die taal wordt echter maar door een klein deel van de Zuid-Afrikanen gesproken en heeft sterke connecties met de apartheid.

O'Leary geeft nu aan dat Ryanair de test zelf ook niet gepast vond. "Daarom zijn we gestopt met de Afrikaanse test." Volgens de topman had zijn maatschappij geprobeerd een antwoord te vinden op een toename van het gebruik van valse Zuid-Afrikaanse paspoorten om de Europese Unie binnen te komen. "Wij worden 2000 euro beboet voor iedere passagier die vanuit Bodrum naar Dublin reist met een vals Zuid-Afrikaans paspoort."

De test, die niet vanuit een overheid was opgelegd, leverde Ryanair veel kritiek op. Niet alleen mensenrechtenorganisaties ageerden ertegen, maar ook de Zuid-Afrikaanse overheid was kwaad over de test. O'Leary meent nu dat het Afrikaanse land "zijn problemen moet oplossen".

Zuid-Afrika heeft elf officiële talen waarvan Afrikaans er een is. De taal, die verwant is aan het Nederlands, was de officiële taal van het apartheidsregime en werd ook gebruikt om de zwarte bevolking te onderdrukken. Hun eigen talen werden in het land destijds niet erkend.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

17 minuten geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

21 minuten geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

1 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

2 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

2 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

4 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

6 uur geleden