Ryanair snijdt in capaciteit wegens gebrek aan boekingen
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Prijsvechter Ryanair verwacht in de maanden september en oktober een vijfde minder vluchten uit te voeren. Door de aanhoudende onzekerheden rond het coronavirus blijft het aantal boekingen bij de luchtvaartonderneming achter. Met name in de laatste weken, toen het coronavirus in veel landen en regio's weer oplaaide, was sprake van een terugval.
Volgens Ryanair zal het terugbrengen van de vliegbewegingen vooral effect hebben op de frequentie van vluchten, in plaats van op het schrappen van routes. Dan gaat het onder meer om vluchten naar vakantielanden als Frankrijk en Spanje, waar in verschillende regio's weer strengere reisregels gelden. Maar ook Zweden, waar weer extra reisbeperkingen gelden, moet het mogelijk met minder vluchten doen.
Ook naar Ierland, waarvoor nog geen restricties gelden, wordt mogelijk minder gevlogen. Reizigers vanuit de meeste EU-landen die naar Ierland reizen moeten bij aankomst veertien dagen in quarantaine.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geƫindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.
7 uur geleden