Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair sluit basis op Brussel in winterseizoen

Ryanair sluit basis op Brussel in winterseizoen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Prijsvechter Ryanair sluit in de komende winterperiode zijn basis op Brussels Airport. Dit betekent concreet dat het Ierse concern de komende maanden niet langer twee vliegtuigen stationeert op de luchthaven. Ook zal die periode niet gewerkt worden met in België gestationeerd personeel. In plaats daarvan zal van met buitenlandse crew van en naar Brussel worden gevlogen.

De reden dat Ryanair deze stap zet heeft volgens topman Michael O'Leary te maken met de hogere tarieven op Brussels Airport en de Belgische vliegtaks, die in april werd ingevoerd. O'Leary kan ook niet garanderen dat de basis op Brussel na de winter weer opent.

Ryanair vertegenwoordigt momenteel bijna 8 procent van alle passagiers op Brussels Airport. De maatschappij voert elke dag een dertigtal vluchten uit, vijftien vertrekkende en vijftien terugkerende, op de luchthaven in Zaventem.

Bemanning

Slechts een derde van de vluchten wordt uitgevoerd met de in België gestationeerde bemanning, de rest gebeurt met vliegtuigen en crews die in het buitenland hun basis hebben. De betrokken piloten, stewards en stewardessen zullen volgens Ryanair elders binnen de groep aan de slag kunnen, onder meer op de luchthaven van Charleroi.

Volgens Brussels Airport zal de beslissing van Ryanair beperkt impact hebben op het netwerk van bestemmingen op Brussels Airport. De werkwijze van Ryanair is niet nieuw. De prijsvechter sloot in 2018 nog zijn basis in Eindhoven.

Meer uit Financieel

Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

19 minuten geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

1 uur geleden
Wall Street verder omlaag na zwaarste verliezen in maand tijd

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.

2 uur geleden
Zwitserland bereikt na lang onderhandelen handelsdeal met VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft na de nodige vertraging ook een handelsovereenkomst gesloten met de Verenigde Staten. Volgens de Zwitsers daalt het Amerikaanse importtarief daardoor van 39 naar 15 procent, tot opluchting van onder meer horlogemakers in het Alpenland.

2 uur geleden
Energiecentrales Vattenfall definitief naar Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - De drie energiecentrales van Vattenfall bij het terrein van Tata Steel Nederland komen begin volgend jaar definitief in handen van de staalfabrikant. De twee bedrijven hebben hierover een definitieve overeenkomst ondertekend.

4 uur geleden
Zeeland Refinery kan doorgaan ondanks sancties tegen Lukoil

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De olieraffinaderij Zeeland Refinery bij Vlissingen komt niet stil te liggen door de Amerikaanse sancties tegen de Russische medeaandeelhouder Lukoil. Dat verzekert het Franse olieconcern TotalEnergies, dat voor 55 procent eigenaar is van de raffinaderij. Lukoil heeft de andere 45 procent in handen.

6 uur geleden
SnowWorld fuseert met Britse branchegenoot Snowcentres

ZOETERMEER (ANP) - SnowWorld gaat samen met de Britse branchegenoot Snowcentres. Dat heeft de uitbater van skihallen vrijdag bekendgemaakt. De nieuwe groep telt twaalf locaties in vijf landen: Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België en Frankrijk.

6 uur geleden