Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair: situatie is nog te onzeker om winst te voorspellen

Ryanair: situatie is nog te onzeker om winst te voorspellen

DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ryanair hoopt in zijn nieuwe boekjaar weer winst te maken, maar durft geen concrete voorspellingen af te geven voor het resultaat. Daarvoor is de situatie nog te onzeker, zegt de Ierse prijsvechter. Nieuwe corona-ontwikkelingen en de oorlog in Oekraïne zouden de vraag naar vliegtickets zomaar weer onder druk kunnen zetten. "Het herstel blijft fragiel", benadrukt topman Michael O’Leary.

In het afgelopen boekjaar dat bij Ryanair liep tot eind maart, werd nog 355 miljoen euro verlies geleden. Daarmee was het verlies niet meer zo groot als in het eerste coronajaar toen er onder de streep sprake was een tekort van ongeveer 1 miljard euro. Maar in de voorbije twaalf maanden had Ryanair toch nog heel veel last van lockdownmaatregelen en reisrestricties die mensen ervan weerhielden in het vliegtuig te stappen.

In totaal telden de Ieren afgelopen jaar 97 miljoen passagiers. Dat waren er in het laatste jaar voor de coronacrisis nog 149 miljoen. Voor het nieuwe boekjaar gaat Ryanair uit van 165 miljoen passagiers. De laatste tijd loopt het aantal zomerboekingen ook al weer duidelijk op, merkt de budgetvlieger. Direct na het uitbreken van de oorlog zag Ryanair het aantal boekingen kortstondig wel afnemen. Maar kort daarop herstelde de verkoop van tickets weer.

Zomerperiode

O'Leary heeft vorige maand al gezegd dat zolang de oorlog niet verder escaleert, de invasie waarschijnlijk geen grote impact zal hebben op de verkoop van tickets in Oost-Europa. Ook maakte hij er eerder geen geheim van in het nieuwe boekjaar te hopen op een winst van ten minste 1 miljard euro. Maar of dat zou lukken zou sterk afhangen van hoe succesvol de zomerperiode precies wordt.

Ryanair waarschuwde eerder al dat de komende periode voor de meeste luchtvaartmaatschappijen opnieuw "zeer moeilijk" zal worden. Door de Russische invasie van Oekraïne en daaropvolgende westerse sancties zijn de olieprijzen enorm gestegen. Dit kan de prijzen van tickets op termijn opdrijven. Maar de laatste tijd probeert Ryanair de vraag naar tickets juist te stimuleren door de prijzen te verlagen of laag te houden.

Meer uit Financieel

Productie Duitse industrie sterker gegroeid dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.

11 minuten geleden
ECB-lid Schnabel zegt 'klaar' te zijn om Lagarde op te volgen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.

24 minuten geleden
Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

2 uur geleden
Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

19 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

19 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

23 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden