Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair: situatie is nog te onzeker om winst te voorspellen

Ryanair: situatie is nog te onzeker om winst te voorspellen

DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ryanair hoopt in zijn nieuwe boekjaar weer winst te maken, maar durft geen concrete voorspellingen af te geven voor het resultaat. Daarvoor is de situatie nog te onzeker, zegt de Ierse prijsvechter. Nieuwe corona-ontwikkelingen en de oorlog in Oekraïne zouden de vraag naar vliegtickets zomaar weer onder druk kunnen zetten. "Het herstel blijft fragiel", benadrukt topman Michael O’Leary.

In het afgelopen boekjaar dat bij Ryanair liep tot eind maart, werd nog 355 miljoen euro verlies geleden. Daarmee was het verlies niet meer zo groot als in het eerste coronajaar toen er onder de streep sprake was een tekort van ongeveer 1 miljard euro. Maar in de voorbije twaalf maanden had Ryanair toch nog heel veel last van lockdownmaatregelen en reisrestricties die mensen ervan weerhielden in het vliegtuig te stappen.

In totaal telden de Ieren afgelopen jaar 97 miljoen passagiers. Dat waren er in het laatste jaar voor de coronacrisis nog 149 miljoen. Voor het nieuwe boekjaar gaat Ryanair uit van 165 miljoen passagiers. De laatste tijd loopt het aantal zomerboekingen ook al weer duidelijk op, merkt de budgetvlieger. Direct na het uitbreken van de oorlog zag Ryanair het aantal boekingen kortstondig wel afnemen. Maar kort daarop herstelde de verkoop van tickets weer.

Zomerperiode

O'Leary heeft vorige maand al gezegd dat zolang de oorlog niet verder escaleert, de invasie waarschijnlijk geen grote impact zal hebben op de verkoop van tickets in Oost-Europa. Ook maakte hij er eerder geen geheim van in het nieuwe boekjaar te hopen op een winst van ten minste 1 miljard euro. Maar of dat zou lukken zou sterk afhangen van hoe succesvol de zomerperiode precies wordt.

Ryanair waarschuwde eerder al dat de komende periode voor de meeste luchtvaartmaatschappijen opnieuw "zeer moeilijk" zal worden. Door de Russische invasie van Oekraïne en daaropvolgende westerse sancties zijn de olieprijzen enorm gestegen. Dit kan de prijzen van tickets op termijn opdrijven. Maar de laatste tijd probeert Ryanair de vraag naar tickets juist te stimuleren door de prijzen te verlagen of laag te houden.

Meer uit Financieel

Computerfabrikant HP gaat komende jaren tot 6000 banen schrappen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.

9 minuten geleden
Nvidia zakt op Wall Street na zorgen over concurrentie AI-chips

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

22 minuten geleden
Warner schikt zaak en start samenwerking met AI-muziekplatform

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.

1 uur geleden
Bloomberg: Hassett gezien als favoriet voor nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.

2 uur geleden
Pantserhouwitsers krijgen beschermend net tegen drones

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.

3 uur geleden
ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

4 uur geleden
Zeeuwse havens geraakt door stakingen in België

GENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.

5 uur geleden