Ryanair schroeft aantal vluchten voor winterseizoen terug
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse budgetvlieger Ryanair schrapt voor het komende winterseizoen vluchten en schroeft de aanwezigheid in een aantal landen terug. Dat doet de luchtvaartmaatschappij omdat het aantal besmettingen met het coronavirus in veel Europese landen weer stijgt en de vraag naar tickets daalt.
Ryanair was van plan de komende maanden zo'n 60 procent van het aantal vluchten van vorig jaar uit te voeren, maar brengt dat nu terug naar 40 procent. De vliegtuigen moeten in doorsnee voor minstens 70 procent vol zitten om de winstgevendheid te beschermen. Daarmee houdt Ryanair zijn verwachtingen voor de bezettingsgraad van de vliegtuigen wel gelijk.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn zondag ruim vierhonderd vluchten geschrapt om het winterse weer. "Dat aantal kan nog oplopen", zegt een woordvoerder zondagochtend. Reizigers moeten ook rekening houden met drukte en lange rijen voor balies, waar ze bijvoorbeeld vluchten kunnen laten omboeken.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok krijgt wereldwijd steeds meer kritiek om seksueel getinte afbeeldingen die door kunstmatige intelligentie zijn gemaakt, ook van minderjarigen. De Maleisische autoriteiten verklaarden zaterdag dat ze de door Grok geproduceerde afbeeldingen onderzoeken na klachten. Frankrijk beschuldigde Grok vrijdag al van het genereren van "duidelijk illegale" seksuele inhoud. Ook de overheid van India heeft gereageerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy meldt op X dat de beperkingen die golden voor het luchtruim boven het Caribisch gebied zondagochtend om 06.00 uur (Nederlandse tijd) worden opgeheven. Luchtvaartmaatschappijen zijn op de hoogte gebracht en zullen hun vluchten hervatten, aldus Duffy.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse olie-export, die al tot een minimum was gedaald door de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde blokkade van alle gesanctioneerde tankers die de territoriale wateren van het land in- en uitvaren, is inmiddels volledig stilgevallen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft besloten om vanaf zondag weer te vliegen van en naar onder meer Curaçao, Aruba en Bonaire. Dit meldt de luchtvaartmaatschappij zaterdagavond. Voor passagiers van wie de vlucht eerder is gecanceld, wordt getracht hen op de eerstvolgende vlucht te zetten.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zondag honderden vluchten op luchthaven Schiphol vanwege het winterse weer. Ook op vrijdag en zaterdag was er grote uitval van vluchten op de luchthaven en waren er ook veel vertragingen.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol kampt zaterdag opnieuw met de uitval van honderden vluchten en flinke vertragingen door overlast van winterweer. Volgens een woordvoerder is het beeld vergelijkbaar met vrijdag toen er ook veel annuleringen en vertragingen waren.
1 dag geleden