Ryanair schrapt vanaf oktober alle vluchten vanaf Maastricht
DUBLIN (ANP) - Ryanair heeft alle vluchten vanaf de luchthaven van Maastricht vanaf 26 oktober geannuleerd om het besluit van de luchthaven om de kosten aanzienlijk te verhogen. Hierdoor wordt Maastricht een van de duurste luchthavens van Europa, meldde de Ierse budgetmaatschappij donderdag. Door het vertrek van Ryanair blijft Corendon over als enige maatschappij met passagiersvluchten vanaf het Limburgse vliegveld.
Commercieel directeur Jason McGuinness van Ryanair spreekt van "buitensporige kostenstijgingen". Ook haalt hij uit naar de sterk stijgende luchtvaartbelastingen in Nederland. Dit gaat volgens hem om bijna 30 euro per passagier, wat zou neerkomen op een stijging van 275 procent sinds 2021.
Maastricht Aachen Airport (MAA), zoals het vliegveld voluit heet, betreurt de stap. "We zijn de afgelopen maanden intensief in overleg geweest met Ryanair over onder welke voorwaarden we de samenwerking konden voortzetten vanaf het winterseizoen 2025/26. Helaas zijn we daar niet uitgekomen."
Gezonde marge
Volgens een woordvoerster is MAA er veel aan gelegen financieel op eigen benen te kunnen staan. "Ons doel is een break-even-bedrijfsresultaat in 2027. Dat betekent dat we ons richten op activiteiten en contracten (voor vracht én passagiers) die winstgevend zijn en onze kosten kunnen dekken met een gezonde marge."
Dat laatste gold volgens haar niet voor de tarieven die Ryanair wenste te betalen. Maar "dat Nederland een hoge overheidsbelasting op vliegtickets kent, hoger dan omliggende landen, heeft natuurlijk niet meegeholpen in het tot een goed einde brengen van de gesprekken met Ryanair".
Nu vliegt Ryanair vanaf Maastricht nog op bestemmingen in Italië, Kroatië, Portugal en Spanje. Volgens de maatschappij komt het besluit de vluchten te schrappen neer op een verlies van 150.000 stoelen per jaar en het verdwijnen van vijf directe verbindingen.
Capaciteit
Die capaciteit wil Ryanair verhuizen naar andere landen zoals Zweden, Italië en Polen. Die zouden de luchthavenkosten juist verlagen en luchtvaartbelastingen afschaffen om het vliegverkeer te stimuleren.
Wat de stap betekent voor de toekomst van MAA is onduidelijk. Ryanair wees er ook op dat MAA er niet goed in is geslaagd om het vliegverkeer na de coronapandemie te herstellen. Het vliegveld zelf blijft "ervan overtuigd dat er voor luchtvaartmaatschappijen op MAA interessante mogelijkheden liggen en een goede business is op te bouwen".
De gemeente Maastricht kon niet direct reageren. De provincie Limburg was niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.
46 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
13 uur geleden