Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ryanair rekent op meer vertraging 737 MAX, en banenverlies'

'Ryanair rekent op meer vertraging 737 MAX, en banenverlies'

DUBLIN (ANP/RTR) - Ryanair verwacht op zijn vroegst in september of oktober te kunnen beschikken over zijn eerste tien vliegtuigen van het type Boeing 737 MAX. De Ierse luchtvaartmaatschappij waarschuwt voor banenverlies en de sluiting van vliegbases door de vertraagde levering. Dat schrijft persbureau Reuters op basis van een interne memo.

De 737 MAX staat al sinds maart vorig jaar aan de grond, nadat binnen korte tijd twee van die toestellen waren neergestort in Ethiopië en Indonesië. Het toestel mag niet vliegen voordat fabrikant Boeing alle technische mankementen heeft weggewerkt die hebben bijgedragen aan de dodelijke crashes.

Ryanair rekende er aanvankelijk op dat tien van de in totaal 210 bestelde Boeings 737 MAX in juni zouden worden geleverd, op tijd voor het piekseizoen in de zomer. Nu de budgetvlieger het deze zomer met minder vliegtuigen moet stellen dan verwacht, moeten ook de roosterplannen op de schop.

"We doen ons best om nog meer sluitingen van bases te voorkomen", luidt de mededeling aan personeel. "Maar banenverlies onder piloten en cabinepersoneel kan niet worden uitgesloten." Vorig jaar waarschuwde Ryanair ook al voor banenverlies door problemen met de 737 MAX.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende dagen nog niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.

3 uur geleden
Gasunie voorziet hogere gasprijzen door aanvallen Iran

GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.

5 uur geleden
Grote scheepvaartconcerns mijden ook Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Azië weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.

5 uur geleden
Bitcoin herstelt in waarde na koersschok door aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.

6 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

7 uur geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

8 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

9 uur geleden