'Ryanair rekent op meer vertraging 737 MAX, en banenverlies'
DUBLIN (ANP/RTR) - Ryanair verwacht op zijn vroegst in september of oktober te kunnen beschikken over zijn eerste tien vliegtuigen van het type Boeing 737 MAX. De Ierse luchtvaartmaatschappij waarschuwt voor banenverlies en de sluiting van vliegbases door de vertraagde levering. Dat schrijft persbureau Reuters op basis van een interne memo.
De 737 MAX staat al sinds maart vorig jaar aan de grond, nadat binnen korte tijd twee van die toestellen waren neergestort in Ethiopië en Indonesië. Het toestel mag niet vliegen voordat fabrikant Boeing alle technische mankementen heeft weggewerkt die hebben bijgedragen aan de dodelijke crashes.
Ryanair rekende er aanvankelijk op dat tien van de in totaal 210 bestelde Boeings 737 MAX in juni zouden worden geleverd, op tijd voor het piekseizoen in de zomer. Nu de budgetvlieger het deze zomer met minder vliegtuigen moet stellen dan verwacht, moeten ook de roosterplannen op de schop.
"We doen ons best om nog meer sluitingen van bases te voorkomen", luidt de mededeling aan personeel. "Maar banenverlies onder piloten en cabinepersoneel kan niet worden uitgesloten." Vorig jaar waarschuwde Ryanair ook al voor banenverlies door problemen met de 737 MAX.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
8 uur geleden