Ryanair pessimistischer vanwege impact oorlog en corona
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse prijsvechter Ryanair is negatiever geworden over zijn resultaten voor het net afgelopen boekjaar. Het bedrijf houdt nu rekening met een verlies tussen de 350 miljoen en 450 miljoen euro. Het concern kampt met de gevolgen van de oorlog in Oekraïne, terwijl het ook de naweeën van de coronacrisis ervaart. Ryanair hanteert een gebroken boekjaar dat loopt van april tot en met maart.
Bij een eerdere raming rekende Ryanair nog op een tekort tussen de 250 miljoen en 450 miljoen euro. In het nieuwe boekjaar verwacht Ryanair vanwege de aantrekkende vraag 1 miljard euro winst te zullen maken. Het bedrijf komt op 16 mei met de jaarcijfers naar buiten.
Ryanair waarschuwde afgelopen maand nog dat de komende twaalf maanden voor de meeste luchtvaartmaatschappijen "zeer moeilijk" zullen worden. Door de Russische invasie van Oekraïne en daaropvolgende westerse sancties zijn de olieprijzen enorm gestegen.
Ryanair zag het aantal boekingen ook met een vijfde dalen na de Russische invasie van Oekraïne. Inmiddels herstelt de verkoop van tickets weer. Topman Michael O'Leary denkt dat zolang de oorlog niet verder escaleert, de invasie geen grote impact zal hebben op de verkoop van tickets in Oost-Europa. Ryanair vloog voor de oorlog op vier luchthavens in Oekraïne.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
20 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.
5 uur geleden