Ryanair moet passagiers 400 euro betalen vanwege dronken steward
ARNHEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair moet 400 euro betalen aan passagiers die afgelopen najaar vertraging opliepen omdat een steward te veel alcohol had gedronken. Claimorganisatie EUclaim diende het verzoek in namens 26 gedupeerde passagiers en heeft het geld inmiddels ontvangen van de vliegtuigmaatschappij. Dinsdag maakt EUclaim de eerste helft van de compensatie over aan de passagiers, zegt een woordvoerder.
Het bedrag is bedoeld om het tijdverlies te compenseren van de 26 passagiers die een claim hadden ingediend bij EUclaim. De gedupeerden vlogen van Eindhoven Airport naar de Spaanse stad Alicante op 20 november. Die vlucht kwam 3,5 uur later aan dan gepland omdat een vervangend bemanningslid moest worden gevonden.
De beschonken steward werd betrapt door de politie tijdens een controle op het vliegveld van Eindhoven en kreeg 1000 euro boete.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
33 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
3 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
4 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australiƫ heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.
5 uur geleden