Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair maakt weer winst, geholpen door vakantieverkeer

Ryanair maakt weer winst, geholpen door vakantieverkeer

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Prijsvechter Ryanair heeft in het derde kwartaal van dit jaar, het tweede van zijn gebroken boekjaar, weer zwarte cijfers geschreven. De Ierse luchtvaartmaatschappij werd daarbij geholpen door de aantrekkende vraag naar zomervakantievluchten.

Ryanair sloot de drie maanden tot en met september af met een winst van 225 miljoen euro. Daarbij rekent de maatschappij op een aanhoudend sterke vraag naar vliegtickets in de doorgaans minder drukke winterperiode.

Het was voor Ryanair de eerste kwartaalwinst sinds het begin van de coronacrisis, die onder meer zorgde voor grote problemen in de luchtvaartsector. Vooral de versoepelingen van de reisbeperkingen in met name het Verenigd Koninkrijk, de grootste markt voor Ryanair, deden de maatschappij goed. In het afgelopen kwartaal zaten vliegtuigen in doorsnee voor 80 procent vol.

Voor het hele boekjaar rekent het Ierse concern nog wel op een verlies tot 200 miljoen euro. Dat komt ook omdat het bedrijf reizigers door middel van kortingen probeert het vliegtuig in te lokken.

De onderneming overweegt verder haar beursnotering aan de Londen Stock Exchange te beëindigen. Volgens het concern heeft het Britse vertrek uit de Europese Unie ervoor gezorgd dat de handel in aandelen minder is geworden. In december verbood de luchtvaartmaatschappij mensen van buiten de EU, waaronder Britten, om gewone aandelen Ryanair te kopen. Ook schrapte de maatschappij het stemrecht van de houders van aandelen.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

2 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

2 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

3 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

4 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

5 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

7 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden