Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair keurt miljardensteun voor Lufthansa af

Ryanair keurt miljardensteun voor Lufthansa af

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ryanair keurt de miljardenstaatssteun voor Lufthansa af. De staatssteun is nodig om de Duitse luchtvaartreus door de crisis te loodsen. Volgens de Ierse prijsvechter wordt met het reddingsplan de concurrentie verstoord. Ryanair vecht de beslissing van de Europese Commissie om akkoord te gaan met het noodpakket daarom aan bij het Europese Hof van Justitie.

"Als Lufthansa de steun nodig heeft om competitie uit de weg te ruimen, dan heeft de maatschappij het niet nodig om te overleven", zo zei directeur juridische zaken van Ryanair Juliusz Komorek donderdag in een videogesprek met journalisten. "Liquiditeitsproblemen zijn de enige rechtvaardige reden om staatssteun te krijgen in deze crisis."

Ryanair heeft ook aan Brussel gevraagd de vermeende prijsafspraken van Lufthansa met andere maatschappijen te onderzoeken. Zo wil het een prijzenoorlog in Italië voorkomen.

Europese Commissie

De Europese Commissie ging donderdag akkoord met de miljardensteun van de Duitse overheid. Berlijn wil Lufthansa redden door een belang van 20 procent te nemen voor 6 miljard euro en garant te staan voor een lening van 3 miljard euro. Als voorwaarde voor goedkeuring van de steun vanuit Brussel moet Lufthansa een deel van de landingsrechten op de luchthavens van Frankfurt en München inleveren.

Eurocommissaris Margrethe Vestager (mededinging) zegt dat de noodhulp Lufthansa zal helpen de crisis in de luchtvaartsector door de virusuitbraak te doorstaan.

Meer uit Financieel

Wall Street omlaag door olieprijzen en onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.

3 uur geleden
KLM zoekt alternatieve routes na waarschuwing Houthi's

SCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.

3 uur geleden
Rechter verklaart deal van Trump met belastingdienst ongeldig

MIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.

5 uur geleden
Intel investeert 5 miljard euro extra in Ierse chipfabrieken

DUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".

6 uur geleden
VN-scheepvaartorganisatie tegen tol van Trump Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.

7 uur geleden
AEX licht hoger ondanks oplaaiend geweld in het Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag ondanks de onrust in het Midden-Oosten met een lichte plus gesloten. Beleggers bleven wel voorzichtig door het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran, wat de stemming op de beurs drukte. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.

7 uur geleden
Staten VS naar rechter om miljardenovername Warner door Paramount

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Twaalf Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangekondigd tegen de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Ze vrezen voor het wegvallen van concurrentie als de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns samengaan.

7 uur geleden