Ryanair houdt twee vluchten naar Nederland voorlopig in stand
DUBLIN (ANP) - Ryanair blijft voorlopig toch nog vliegen op Nederland, ondanks de coronacrisis. In de periode tot en met 2 april zullen er nog vluchten gaan tussen Londen Stansted en Eindhoven en tussen Dublin en Schiphol.
De Ierse prijsvechter had vorige week nog aangekondigd komende tijd vrijwel al zijn vliegtuigen aan de grond te houden. Voorlopig wordt echter nog een zeer klein aantal vluchten uitgevoerd om essentiƫle verbindingen in stand te houden, met het oog op de bereikbaarheid van het Verenigd Koninkrijk en Ierland.
Kennelijk horen de genoemde vluchten naar Nederland hier ook bij. In het uiterst uitgeklede vluchtschema vanaf vrijdag staan ook nog vluchten tussen de Britse eilanden onderling en vanuit Ierland naar bijvoorbeeld Berlijn en Brussel. Vanuit Londen is het nog mogelijk om met Ryanair naar Boedapest te vliegen.
Ryanair voorziet overigens wel dat het aantal passagiers in de toestellen waarschijnlijk erg laag zal zijn. Als reden voor de drastische maatregelen wijst de luchtvaartmaatschappij op de reisbeperkingen en -verboden die tal van overheden hebben opgelegd. Er is momenteel ook vrijwel geen vraag meer naar vliegtickets.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
3 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
7 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
10 uur geleden