Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair: hogere vliegbelasting is 'overval' en 'onlogisch'

Ryanair: hogere vliegbelasting is 'overval' en 'onlogisch'

DUBLIN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft geen goed woord over voor de hogere vliegbelasting die het Nederlandse kabinet wil invoeren. Het bedrijf spreekt van een "overval" en noemt de duurzaamheidsbelasting "onlogisch" en "nep" omdat die niet zou bijdragen aan een beter milieu.

De Telegraaf meldde eerder deze week op basis van ingewijden dat de vliegbelasting op bijna 30 euro per ticket uitkomt, 3,5 keer meer dan de toeslag die nu geldt. Transferpassagiers zouden worden uitgesloten van de maatregel en volgens Ryanair is dat een verkapte manier om de nationale luchtvaartmaatschappij KLM te beschermen. "De meest vervuilende passagiers van KLM, namelijk degenen die aansluitende vluchten via Schiphol nemen, worden vrijgesteld", aldus topman Michael O'Leary, die stelt dat de meeste transferpassagiers op Schiphol reizen met KLM-vliegtuigen.

Hij noemt het "onbegrijpelijk" dat Nederland de belasting wil opleggen aan mensen die van a naar b reizen, omdat transferpassagiers in vergelijking verantwoordelijk zijn voor "meer dan het dubbele van de CO2-uitstoot". "Het is duidelijk dat Nederland een "milieu voor dummies-boek" zou moeten bestuderen", stelt het bedrijf in een verklaring.

Duurder

Volgens Ryanair zal de belastingverhoging niets doen voor het milieu, maar zal deze "het Nederlandse toerisme en regionale luchthavens, zoals Eindhoven en Maastricht, onherstelbaar beschadigen door ze nog duurder te maken dan concurrerende EU-luchthavens, wat duizenden banen zal kosten op Nederlandse luchthavens".

Donderdag plaatste easyJet ook al vraagtekens bij de verwachte maatregel. De Britse prijsvechter pleit ervoor dat minstens de helft van de inkomsten uit de belasting gebruikt zal worden voor het ondersteunen van verduurzamingsinitiatieven in de luchtvaartsector.

Greenpeace Nederland noemt het "onvermijdelijk" dat de prijs van vliegtickets omhoog gaat. "De echte prijs van vliegtickets ligt nog steeds veel hoger, want de prijs van de luchtvervuiling, herrie en klimaat zijn er niet in meegenomen. Wat wij onacceptabel vinden is dat overstappers zijn uitgezonderd van deze tickettax. En dat ook rijke passagiers van kleine privéjets deze belasting niet hoeven te betalen", aldus Greenpeace.

Meer uit Financieel

Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

26 minuten geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

42 minuten geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

1 uur geleden
Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

3 uur geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

3 uur geleden
Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

4 uur geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

4 uur geleden