Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair: hogere vliegbelasting is 'overval' en 'onlogisch'

Ryanair: hogere vliegbelasting is 'overval' en 'onlogisch'

DUBLIN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft geen goed woord over voor de hogere vliegbelasting die het Nederlandse kabinet wil invoeren. Het bedrijf spreekt van een "overval" en noemt de duurzaamheidsbelasting "onlogisch" en "nep" omdat die niet zou bijdragen aan een beter milieu.

De Telegraaf meldde eerder deze week op basis van ingewijden dat de vliegbelasting op bijna 30 euro per ticket uitkomt, 3,5 keer meer dan de toeslag die nu geldt. Transferpassagiers zouden worden uitgesloten van de maatregel en volgens Ryanair is dat een verkapte manier om de nationale luchtvaartmaatschappij KLM te beschermen. "De meest vervuilende passagiers van KLM, namelijk degenen die aansluitende vluchten via Schiphol nemen, worden vrijgesteld", aldus topman Michael O'Leary, die stelt dat de meeste transferpassagiers op Schiphol reizen met KLM-vliegtuigen.

Hij noemt het "onbegrijpelijk" dat Nederland de belasting wil opleggen aan mensen die van a naar b reizen, omdat transferpassagiers in vergelijking verantwoordelijk zijn voor "meer dan het dubbele van de CO2-uitstoot". "Het is duidelijk dat Nederland een "milieu voor dummies-boek" zou moeten bestuderen", stelt het bedrijf in een verklaring.

Duurder

Volgens Ryanair zal de belastingverhoging niets doen voor het milieu, maar zal deze "het Nederlandse toerisme en regionale luchthavens, zoals Eindhoven en Maastricht, onherstelbaar beschadigen door ze nog duurder te maken dan concurrerende EU-luchthavens, wat duizenden banen zal kosten op Nederlandse luchthavens".

Donderdag plaatste easyJet ook al vraagtekens bij de verwachte maatregel. De Britse prijsvechter pleit ervoor dat minstens de helft van de inkomsten uit de belasting gebruikt zal worden voor het ondersteunen van verduurzamingsinitiatieven in de luchtvaartsector.

Greenpeace Nederland noemt het "onvermijdelijk" dat de prijs van vliegtickets omhoog gaat. "De echte prijs van vliegtickets ligt nog steeds veel hoger, want de prijs van de luchtvervuiling, herrie en klimaat zijn er niet in meegenomen. Wat wij onacceptabel vinden is dat overstappers zijn uitgezonderd van deze tickettax. En dat ook rijke passagiers van kleine privéjets deze belasting niet hoeven te betalen", aldus Greenpeace.

Meer uit Financieel

PostNL test robothonden voor pakketbezorging

LEERDAM (ANP) - PostNL is dinsdag gestart met een proef waarbij robothonden pakketten tot aan de voordeur bezorgen om bezorgers te ondersteunen. Het bedrijf zette ook een humanoïde robot, een mensachtige robot, in om een pakketautomaat te vullen, maakte PostNL dinsdag bekend.

49 minuten geleden
Automaker GM wint op Wall Street na verhoging winstverwachting

NEW YORK (ANP) - General Motors (GM) behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. Het autoconcern achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en werd positiever over de winst dit jaar. Ook verwacht de autofabrikant dat de impact van de importheffingen van president Donald Trump lager uitvalt dan gevreesd. Topvrouw Mary Barra sprak van een zeer goed kwartaal. Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet.

51 minuten geleden
Brussel wil meer jonge mensen aansporen om boer te worden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie lanceert een strategie om meer jonge mensen aan te sporen om te gaan boeren. Brussel hoopt zo het aantal jonge boeren in 2040 te verdubbelen.

57 minuten geleden
Helft bestuur Novo Nordisk weg na druk van grootaandeelhouder

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk staat voor een ingrijpende bestuurswissel, waarbij de helft van de bestuurders vertrekt. Ook voorzitter Helge Lund treedt af en wordt opgevolgd door Lars Rebien Sørensen, werd dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Zowel nieuwe als gebruikte motoren populairder dan ooit

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar flink toegenomen tot een recordniveau. In totaal zijn ruim 5200 motorfietsen op kenteken gezet, 12 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit dinsdag gepubliceerde cijfers van de brancheorganisaties BOVAG, RAI Vereniging en RDC.

2 uur geleden
Consument blijft Coca-Cola kopen ondanks hogere prijzen

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Coca-Cola profiteert van prijsverhogingen in de frisdrankschappen. Het Amerikaanse concern, dat ook merken als Sprite en Fanta voert, heeft zijn verkopen in het derde kwartaal boven verwachting sterk opgevoerd. Dat lijkt een teken dat consumenten de dranken van het bedrijf blijven kopen ondanks hogere prijzen.

3 uur geleden
Gamestate neemt alle speelhallen The Game Box over

ECHT (ANP) - Gamestate, een Nederlandse keten van arcadehallen, neemt alle speelhallen van concurrent The Game Box over. Dat heeft moederbedrijf Veltmeijer Group dinsdag aangekondigd. Door de overname groeit het aantal vestigingen van Gamestate van 50 naar 61, verspreid over acht Europese landen.

5 uur geleden