Ryanair hervat overgrote deel van de vluchten
IERLAND (ANP) - Ryanair hervat deze maand 60 procent van de reguliere vluchten, meldt de luchtvaartmaatschappij.
In juli vervoerde Ryanair 4,4 miljoen reizigers naar bestemmingen door heel Europa, nadat het eind juni zijn diensten weer had opgestart. Deze maand voert de prijsvechter het aantal vluchten op naar meer dan 11.000 vluchten per week op meer dan 1600 bestemmingen. In april tot en met juni hield de luchtvaartmaatschappij alle toestellen aan de grond. Dat kostte de maatschappij 185 miljoen euro.
De Italiaanse luchtvaartautoriteit ENAC dreigde onlangs met een vliegverbod voor de prijsvechter in Italië, omdat Ryanair zich niet aan de coronaregels zou houden. In de vliegtuigen zijn reizigers verplicht een mondkapje te dragen. Ryanair ontkent alle beschuldigingen en zegt wel volledig aan de regels te voldoen. Naar eigen zeggen moedigt de luchtvaartmaatschappij reizigers aan zich aan de coronamaatregelen te houden.
Ryanair-topman Eddie Wilson is blij met het stijgende aantal passagiers. "Sinds de hervatting van ons vliegschema eind juni, blijven de aantallen reizigers stijgen. We zijn dan ook erg blij om te kunnen aankondigen dat onze vliegcapaciteit in augustus toeneemt tot 60 procent", aldus Wilson.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy RodrÃguez.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
9 uur geleden