Ryanair gaat vliegtuigen op Schiphol elektrisch afhandelen
SCHIPHOL (ANP) - De afhandeling van vliegtuigen van Ryanair op Schiphol en een aantal andere luchthavens gebeurt voortaan uitstootvrij. Zo worden de karretjes die de bagage vervoeren elektrisch aangedreven. Ook de tractor die het vliegtuig wegduwt bij de gate is emissievrij. Om dat voor elkaar te krijgen werkt de Ierse prijsvechter samen met afhandelaar Menzies Aviation.
Ryanair schrijft in een toelichting dat het snapt dat vliegtuigmaatschappijen hun verantwoordelijkheid moeten nemen om klimaatverandering te bestrijden. De vliegtuigmaatschappij wijst erop dat het daarnaast al 22 miljard dollar (19 miljard euro) heeft geïnvesteerd in nieuwe toestellen die per passagiers zo'n 16 procent minder brandstof verbruiken.
Niet alleen op Schiphol worden de vliegtuigen van Ryanair voortaan uitsluitend uitstootvrij afgehandeld. Dat gebeurt ook op de luchthavens van onder meer Barcelona, Madrid en Oslo. Ryanair is een van de grootste vliegtuigmaatschappijen van Europa.
Bij het afhandelen van de vliegtuigen hoort niet het taxiën van de landingsbaan naar de gate en van de gate naar de startbaan. Schiphol is zelf bezig met een project om dat elektrisch te laten plaatsvinden, waardoor vliegtuigen daar de motoren niet voor hoeven te gebruiken.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
8 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
9 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
11 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
12 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 dag geleden