Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair gaat deze zomer minder vliegen op Spanje

Ryanair gaat deze zomer minder vliegen op Spanje

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair gaat komende zomer minder vliegen op Spanje en wijst daarbij op de hoge vervoerstarieven die worden gevraagd op Spaanse vliegvelden. Zo wordt helemaal gestopt met vluchten naar de steden Jerez de la Frontera en Valladolid en wordt het aantal vluchten van en naar Vigo, Santiago de Compostela, Zaragoza, Santander en de luchthaven van Asturias verminderd.

Volgens Ryanair wordt de totale capaciteit naar Spanje daardoor met circa 800.000 stoelen verminderd in vergelijking met vorige zomer. Ryanair is gemeten naar passagiers de grootste luchtvaartmaatschappij van Spanje. Het bedrijf klaagt al enkele jaren over "excessief" hoge tarieven die worden gerekend door de Spaanse nationale luchthavenexploitant Aena.

Ryanair wil nu meer vliegtuigen inzetten op routes naar landen als Italië, Zweden, Kroatië, Hongarije en Marokko omdat die overheden "groei van de luchtvaart aanmoedigen", aldus de budgetvlieger.

Vorig jaar verwerkten de Spaanse luchthavens van Aena meer dan 309 miljoen passagiers, een record. Woensdag werd nog bekend dat Spanje vorig jaar een recordaantal van 94 miljoen buitenlandse toeristen ontving.

Meer uit Financieel

ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

1 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

1 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

4 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

4 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

5 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

7 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

7 uur geleden