Ryanair gaat deze zomer minder vliegen op Spanje
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair gaat komende zomer minder vliegen op Spanje en wijst daarbij op de hoge vervoerstarieven die worden gevraagd op Spaanse vliegvelden. Zo wordt helemaal gestopt met vluchten naar de steden Jerez de la Frontera en Valladolid en wordt het aantal vluchten van en naar Vigo, Santiago de Compostela, Zaragoza, Santander en de luchthaven van Asturias verminderd.
Volgens Ryanair wordt de totale capaciteit naar Spanje daardoor met circa 800.000 stoelen verminderd in vergelijking met vorige zomer. Ryanair is gemeten naar passagiers de grootste luchtvaartmaatschappij van Spanje. Het bedrijf klaagt al enkele jaren over "excessief" hoge tarieven die worden gerekend door de Spaanse nationale luchthavenexploitant Aena.
Ryanair wil nu meer vliegtuigen inzetten op routes naar landen als Italië, Zweden, Kroatië, Hongarije en Marokko omdat die overheden "groei van de luchtvaart aanmoedigen", aldus de budgetvlieger.
Vorig jaar verwerkten de Spaanse luchthavens van Aena meer dan 309 miljoen passagiers, een record. Woensdag werd nog bekend dat Spanje vorig jaar een recordaantal van 94 miljoen buitenlandse toeristen ontving.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.
1 uur geledenREUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
3 uur geleden