Ryanair gaat deze zomer minder vliegen op Spanje
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair gaat komende zomer minder vliegen op Spanje en wijst daarbij op de hoge vervoerstarieven die worden gevraagd op Spaanse vliegvelden. Zo wordt helemaal gestopt met vluchten naar de steden Jerez de la Frontera en Valladolid en wordt het aantal vluchten van en naar Vigo, Santiago de Compostela, Zaragoza, Santander en de luchthaven van Asturias verminderd.
Volgens Ryanair wordt de totale capaciteit naar Spanje daardoor met circa 800.000 stoelen verminderd in vergelijking met vorige zomer. Ryanair is gemeten naar passagiers de grootste luchtvaartmaatschappij van Spanje. Het bedrijf klaagt al enkele jaren over "excessief" hoge tarieven die worden gerekend door de Spaanse nationale luchthavenexploitant Aena.
Ryanair wil nu meer vliegtuigen inzetten op routes naar landen als Italië, Zweden, Kroatië, Hongarije en Marokko omdat die overheden "groei van de luchtvaart aanmoedigen", aldus de budgetvlieger.
Vorig jaar verwerkten de Spaanse luchthavens van Aena meer dan 309 miljoen passagiers, een record. Woensdag werd nog bekend dat Spanje vorig jaar een recordaantal van 94 miljoen buitenlandse toeristen ontving.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
6 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
10 uur geleden