
Ryanair dwingt Zuid-Afrikanen nationaliteit te bewijzen met test
DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ryanair eist van Zuid-Afrikaanse passagiers die naar het Verenigd Koninkrijk reizen dat ze hun nationaliteit bewijzen door een test in het Afrikaans af te leggen. De grootste budgetmaatschappij van Europa heeft de maatregel opgelegd om het gebruik van valse Zuid-Afrikaanse paspoorten tegen te gaan.
De vragenlijst bevat vijftien algemene kennisvragen over Zuid-Afrika, waaronder vragen over wat de hoofdstad van het land is en hoe de hoogste berg heet. "Als ze de vragenlijst niet kunnen invullen, wordt hun reis geweigerd en krijgen ze een volledige terugbetaling", zei Ryanair in een verklaring.
Ryanair voert zelf geen vluchten uit van en naar Zuid-Afrika en de test geldt voor alle Zuid-Afrikaanse passagiers die met de luchtvaartmaatschappij naar het Verenigd Koninkrijk vliegen vanuit een ander deel van Europa. De Britse Hoge Commissie in Zuid-Afrika verklaarde via Twitter dat de test geen vereiste van de Britse regering is om het Verenigd Koninkrijk binnen te komen.
Het nieuws over de maatregel leidde afgelopen weekend al tot hevige reacties op sociale media in Zuid-Afrika. Alex Macheras, een onafhankelijke luchtvaartanalist, noemde het "categorisch krankzinnig en discriminerend". Afrikaans wordt door slechts 12 procent van de bevolking gesproken en is een erfenis van de kolonisten uit Nederland in de 17e eeuw. De taal wordt geïdentificeerd met apartheid en de blanke minderheid in het land.
Meer uit Buitenland
LUGANO (ANP) - Inwoners van en bezoekers aan delen van het Alpengebied moeten de komende twee dagen rekening houden met extreem noodweer, meldt Weeronline woensdag. Met name in het zuiden van Zwitserland komt het met bakken uit de hemel. Tot en met vrijdag wordt daar meer dan 400 millimeter neerslag verwacht, gelijk aan wat er normaal in een half jaar valt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het werk aan een nieuw Europees gevechtsvliegtuig lijkt verdere vertraging op te lopen. Het was de bedoeling dat Duitsland en Frankrijk het project een dezer dagen zouden vlottrekken, maar daarvoor nemen ze tot eind dit jaar de tijd.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten blijven aanvallen uitvoeren op Gaza-Stad. Volgens het leger zijn er operaties in buitenwijken. Bewoners van de wijk Zeitoun meldden woensdag zware luchtaanvallen met vliegtuigen en drones.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft namens haar land excuses aangeboden voor een eerdere campagne in Groenland waarbij Groenlandse meisjes zonder hun toestemming een spiraaltje kregen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat militairen beter betalen en 18-jarigen bevragen over hun belangstelling voor de krijgsmacht om meer rekruten te trekken. Een dienstplicht komt er nog niet, maar daarvoor worden wel voorbereidingen getroffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - Inspecteurs van de VN-atoomwaakhond (IAEA) zijn terug in Iran na een afwezigheid van ruim zeven weken. Ze zijn in de kernenergiecentrale van Bushehr, 750 kilometer ten zuiden van Teheran, aan het werk gegaan, aldus IAEA-topman Rafael Grossi.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Door een Russische luchtaanval zitten volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ruim 100.000 mensen in Oekraïne zonder stroom. De aanval laat volgens hem zien dat Rusland de aanvallen doorzet, ondanks internationale druk om de strijd te beëindigen.
8 uur geleden