Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair dwingt Zuid-Afrikanen nationaliteit te bewijzen met test

Ryanair dwingt Zuid-Afrikanen nationaliteit te bewijzen met test

DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ryanair eist van Zuid-Afrikaanse passagiers die naar het Verenigd Koninkrijk reizen dat ze hun nationaliteit bewijzen door een test in het Afrikaans af te leggen. De grootste budgetmaatschappij van Europa heeft de maatregel opgelegd om het gebruik van valse Zuid-Afrikaanse paspoorten tegen te gaan.

De vragenlijst bevat vijftien algemene kennisvragen over Zuid-Afrika, waaronder vragen over wat de hoofdstad van het land is en hoe de hoogste berg heet. "Als ze de vragenlijst niet kunnen invullen, wordt hun reis geweigerd en krijgen ze een volledige terugbetaling", zei Ryanair in een verklaring.

Ryanair voert zelf geen vluchten uit van en naar Zuid-Afrika en de test geldt voor alle Zuid-Afrikaanse passagiers die met de luchtvaartmaatschappij naar het Verenigd Koninkrijk vliegen vanuit een ander deel van Europa. De Britse Hoge Commissie in Zuid-Afrika verklaarde via Twitter dat de test geen vereiste van de Britse regering is om het Verenigd Koninkrijk binnen te komen.

Het nieuws over de maatregel leidde afgelopen weekend al tot hevige reacties op sociale media in Zuid-Afrika. Alex Macheras, een onafhankelijke luchtvaartanalist, noemde het "categorisch krankzinnig en discriminerend". Afrikaans wordt door slechts 12 procent van de bevolking gesproken en is een erfenis van de kolonisten uit Nederland in de 17e eeuw. De taal wordt geïdentificeerd met apartheid en de blanke minderheid in het land.

Meer uit Buitenland

Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

31 minuten geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

37 minuten geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

40 minuten geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

45 minuten geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

1 uur geleden
Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

2 uur geleden
Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

7 uur geleden