'Ryan Giggs gearresteerd vanwege mishandeling'
MANCHESTER (ANP) - Ryan Giggs (46), de bondscoach van het voetbalteam van Wales en oud-speler van Manchester United, is gearresteerd op verdenking van mishandeling van zijn vriendin Kate Greville. Dat melden diverse Engelse kranten, waaronder The Sun.
De voetbalbond van Wales laat in een verklaring weten "op de hoogte te zijn van een incident waarbij de coach van het nationale team, Ryan Giggs, betrokken was". De bond weigerde verder commentaar.
Giggs ontkende bij monde van een woordvoerder de aantijgingen. "De heer Giggs ontkent alle beschuldigingen over mishandeling die zijn geuit tegen hem. Hij werkt mee aan het onderzoek van de politie."
Melding
Het incident zou zich volgens The Sun zondagavond hebben afgespeeld in de woning in Manchester van de oud-international uit Wales. De politie bevestigde in een verklaring dat agenten op een melding waren afgegaan waarbij een vrouw van rond de 30 jaar lichtgewond was geraakt. "Een 46-jarige man werd gearresteerd op verdenking van mishandeling", aldus het schrijven. Verdere details werden niet gegeven.
De Britse tabloid schrijft dat Giggs maandagmiddag uit het politiebureau tevoorschijn kwam na een urenlange ondervraging en zou zijn opgehaald met een zwarte Mercedes. Hij zou op borgtocht zijn vrijgelaten in afwachting van het onderzoek.
Indrukwekkende carrière
Giggs werd in januari 2018 aangesteld als manager van Wales na een indrukwekkende carrière als voetballer, waarin hij onder meer dertien landstitels in Engeland en twee keer de Champions League won met Manchester United. Hij is ook 64 keer geselecteerd voor de nationale ploeg.
De bondscoach zou dinsdag zijn selectie bekendmaken voor de komende interlands tegen de Verenigde Staten, Ierland en Finland, maar de bond heeft de persconferentie daarover uitgesteld.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel Sánchez heeft zijn elftal voor de inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II op zes posities gewijzigd ten opzichte van de 5-1-overwinning op Fortuna Sittard van zaterdag. In de Johan Cruijff ArenA wordt dinsdagavond om 20.00 uur afgetrapt.
1 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft de Duitse trainer Dino Toppmöller ontslagen. Dat maakte de Franse voetbalclub dinsdag bekend. De 45-jarige trainer maakte deze zomer de overstap naar Lens, en stond slechts zes wedstrijden voor de groep. Hij had de functie overgenomen van Pierre Sage, die met Lens verrassend tweede was geworden in de Franse competitie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft achttien supporters een stadionverbod opgelegd voor de misdragingen bij de gestaakte wedstrijd tegen Go Ahead Eagles op 5 september. Dat meldt de club op zijn website.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Oud-profvoetballer Ahmed Ammi is op 45-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Fortuna Sittard, waar hij de afgelopen jaren als hoofdtrainer van het oudste jeugdteam werkzaam was.
5 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - De UEFA heeft de finale van de Champions League van 2028 toegewezen aan München en de eindstrijd van 2029 aan Barcelona. Dat gebeurde dinsdag tijdens een vergadering in Thessaloniki. Vorig jaar was al besloten dat de finale van dit seizoen in 2027 in het stadion van Atlético Madrid is.
8 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - De wedstrijd om de Europese Supercup is volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA. Dat is besloten tijdens een vergadering van de Europese voetbalbond UEFA in Thessaloniki.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zijn voortvarende seizoensstart in de Italiaanse Serie A voortgezet met de vierde overwinning op rij. De regerend landskampioen won met 5-3 van Udinese. Inter kwam daarmee op de maximale 12 punten.
21 uur geleden